کدخبر: ۳۲۳۷۵۲ لینک کوتاه

سرکنسول هند در دوبی خبر داد؛

۴ کشته در حادثه آتش‌سوزی نفتکش در شارجه

اقتصادنیوز؛ پس از گذشت ۵ روز از انتشار خبری مبنی بر حادثه آتش‌سوزی نفتکشی در نزدیکی سواحل شارجه، سرکنسول هند در دوبی از کشته شدن ۴ تن از خدمه این نفتکش خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ پنج روز بعد از رسانه‌ای شدن آتش گرفتن یک نفتکش در نزدیکی سواحل شارجه، یک دیپمات هندی اعلام کرد، در نتیجه این حادثه چهار نفر کشته شدند که دو تن آنها هندی بودند و بررسی دی‌ان‌ای دو قربانی دیگر در حال انجام است.

«ویپول» سرکنسول هند در دوبی امارات متحده عربی به آسوشیتدپرس خبر داد، در آتش سوزی هفته گذشته یک نفتکش در سواحل شارجه، حداقل ۴ نفر جانشان را از دست داده‌اند.

به گفته این دیپلمات هندی، مقام‌های اماراتی انجام آزمایش دی‌ان‌‎ای (DNA) روی دو تن از کشته‌شدگان را انجام خواهند داد تا مشخص شود که آیا آنها همان دو ملوان هندی مفقود هستند یا خیر.

سرکنسول هند در دوبی همچنین اعلام کرد، دو تن دیگر از کشته‌شدگان این آتش‌سوزی، ملوان هندی بودند.

بنا بر گزارش آسوشیتدپرس، هنوز مشخص نیست دلیل آتش سوزی در این نفتکش چه بوده است. مقام‌های اماراتی هنوز مرگ و مفقود شدن خدمه و ملوانان نفتکش را تایید نکرده‌اند.

شامگاه چهارشنبه هفته گذشته ابتدا کاربران فضای مجازی فیلمی را منتشر کردند و از آتش گرفتن یک نفتکش در نزدیکی سواحل شارجه خبر دادند.

یک روز بعد از انتشار این خبر، سازمان حمل‌ونقل زمینی و دریایی امارات اعلام کرد یک نفتکش متعلق به پاناما در فاصله حدود ۲۱ مایلی سواحل امارات دچار حریق شد.

خبرگزاری امارات هم اعلام کرده بود، گزارش‌ها حاکی است که این نفتکش حامل هیچ گونه محموله نفتی نبوده و در نتیجه حادثه‌ای که در جریان عملیات تعمیر و نگهداری رخ داده، آتش گرفته است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند