استدلال جالب یک چهره اصولگرا درباره عدم امکان جناحی عمل‌کردن اعضای شورای نگهبان

کدخبر: 323760
اقتصادنیوز: «غلامرضا مصباحی‌مقدم» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره نقد‌ جریان اصلاحات و رد صلاحیت‌کاندیدا‌های اصلاح‌طلب انتخابات مجلس یازدهم توسط شورای نگهبان و شائبه سیاسی بودن این رد صلاحیت‌ها، گفت: شورای نگهبان در نظام ما جایگاهی قانونی دارد و حضرت امام شأن و اعتبار زیادی برای این نهاد به عنوان یک رکن از ارکان نظام قائل بودند؛ ایشان تضعیف شورای نگهبان را برنمی‌تابیدند و گاهی نیز به کسانی که به شورای نگهبان تعرض می‌‌کردند، تذکر می‌دادند.

به گزارش اقتصادنیوز وی با بیان اینکه اعضای شورای نگهبان، بخصوص فقهای آن که منصوب مقام معظم رهبری و امام هستند،‌ کسانی نیستند که دین خودشان را به دنیای دیگران بفروشند، تاکید کرد: از سویی سن‌شان هم اقتضا نمی‌کند که انسان به آنها نسبت هوا و هوس و یا عملکرد جناحی و سلیقه‌ای بدهد بلکه مبنای آنها اجرای قانون است.

مصباحی‌مقدم اضافه‌ کرد: مبنا این است که جایگاه نمایندگی مجلس همچون ریاست جمهوری و عضویت خبرگان رهبری جایگاه امانت‌داری باشد و قرآن می‌فرماید که امانت را باید به اهل آن واگذار کرد و از سویی نیز اهلیت امانتداری را نیز باید احراز کرد؛ چرا که هیچکس امانت شخصی خود را نزد کسی که امانتداری‌اش احراز نشده نمی‌گذارد. بنابراین این جایگاه قانونی اقتضا کرده است مطابق با انجام وظیفه کارهایی را انجام دهد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما