کدخبر: ۳۲۳۷۶۴ لینک کوتاه

دستگاه اطلاعاتی دانمارک و دادستانی هلند اعلام کردند؛

بازداشت ۴عضو الاهوازیه در دانمارک و هلند؛ طراحی حمله تروریستی در ایران و جاسوسی برای سعودی

اقتصادنیوز؛ دستگاه اطلاعاتی دانمارک اعلام کرد که سه عضو ارشد گروهک تروریستی «الاهوازیه» را به اتهام جاسوسی برای عربستان سعودی و نقش‌آفرینی در یک حمله تروریستی دستگیر کرده است. همچنین دفتر دادستان کل هلند روز دوشنبه از بازداشت یک فرد ایرانی‌الأصل به ظن تلاش برای انجام حمله تروریستی در ایران خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ دستگاه اطلاعاتی دانمارک روز دوشنبه اعلام کرد که سه عضو ارشد گروهک تروریستی «الاهوازیه» را دستگیر کرده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این سه نفر به جاسوسی برای دستگاه‌های اطلاعاتی عربستان سعودی و نقش‌آفرینی در یک حمله تروریستی متهم هستند.

به گفته منابع خبری، یکی نفر از متهمان در سوئد بازداشت و چند روز قبل به دانمارک مسترد شده است.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نیز با پوشش این خبر به نقل از «فین بورچ آندرسن» رئیس دستگاه اطلاعاتی دانمارک نوشت مظنونان از سال ۲۰۱۲ به این سو برای عربستان جاسوسی می‌کرده‌اند. این مقام دانمارکی افزود که سه نفر از دستگیر شدگان از مردم و شرکت‌ها جاسوسی کرده و اطلاعات دریافتی را به یک سرویس اطلاعاتی سعودی ارسال می‌کرده‌اند.

هلند از بازداشت یک عضو «الأهوازیه» به ظن تلاش برای حمله تروریستی در ایران

دفتر دادستان کل هلند روز دوشنبه از بازداشت یک فرد ایرانی‌الأصل به ظن تلاش برای انجام حمله تروریستی در ایران خبر داد. 

به نوشته پایگاه هلندی «ان‌.او‌.اس»، نیروهای امنیتی هلند معتقدند که این فرد با همکاری چند نفر دیگر در حال برنامه‌ریزی بوده‌اند تا در ایران یک حمله تروریستی انجام دهند. 

این فرد که حدودا ۴۰ ساله است و نامش اعلام نشده، از «اعضای فعال» گروهک تروریستی «الأهوازیه» توصیف شده است. این گروهک در حال حاضر عمدتا در دانمارک و هلند مستقر است و همزمان در داخل ایران حملات و خرابکاری‌هایی انجام داده است.

بنا بر این گزارش، پلیس در خانه این فرد تجهیزات ارتباطی کشف کرده و آن‌ها را توقیف کرده است. علاوه بر این، دفتر شبکه ماهواره‌ای گروهک الاهوازیه نیز مورد تفتیش قرار گرفته است.

خبر بازداشت این فرد اندکی پس از آن اعلام می‌شود که دانمارک اعلام کرد سه عضو این گروهک را به اتهام جاسوسی برای عربستان سعودی و همچنین برنامه‌ریزی برای انجام عملیات تروریستی در ایران بازداشت کرده است.

به گفته پلیس هلند، بازداشت این افراد در جریان تحقیقات مشترک میان این کشور و دانمارک، انجام گرفته است.

گفتنی است، صبح روز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، چند عنصر مسلح عضو گروهک تروریستی «الاهوازیه» به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز حمله کردند و در تیراندازی به مردم و مسئولان نظامی، -طبق اعلام عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس- دست‌کم ۲۵ نفر را شهید و حدود ۷۰ نفر را مجروح کردند. 

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند