کدخبر: ۳۲۳۹۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

۱۰ خودرو با بیشترین میزان مصرف سوخت

​اقتصاد نیوز:اکثر خریداران خودروهای جدید در آمریکا برای بررسی میزان مصرف سوخت یک خودرو به آمار و ارقام دولتی تکیه می‌کنند تا به ‌این‌ ترتیب کم‌مصرف‌ترین خودرو را پیدا کنند؛ اما زمانی که فکر می‌کنید بهترین گزینه را پیدا کرده‌اید می‌توانید بدترین گزینه را انتخاب کنید! و این همان چیزی است که ما از لیست سالانه آژانس حفاظت از محیط‌زیست آمریکا EPA پیدا کرده‌ایم.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از پدال، همان‌گونه که حدس می‌زنید، خودروهای اسپورت پرفورمنس و محصولات لوکس در این لیست حضور پررنگی دارند؛ اما اگر بتوانید چنین خودروهایی را خریداری کنید احتمالاً به قیمت سوخت و میزان مصرف خودرو توجهی نخواهید کرد. قیمت ارزان‌ترین خودروی حاضر در این لیست از 30295 دلار شروع می‌شود اما اکثر آن‌ها چند صد هزار دلار قیمت دارند.

همیشه می‌توان درباره چنین لیست‌هایی و همچنین کلاس‌بندی خاص EPA بحث کرد. برای مثال می‌توان به فراری GTC4Lusso اشاره کرد که طبق لیست EPA در کلاس مینی کامپکت ها قرار می‌گیرد! اما خب EPA قوانین خودش را دارد. بجای جنگ و جدل دراین‌باره بیایید روی مصرف سوخت خودروها تمرکز کرده و از لامبورگینی به خاطر تولید پیشرانه‌ای که به سیستم غیرفعال سازی سیلندر و استارت/استاپ مجهز است تشکر کنیم.

کنیم.

  • بوگاتی شیرون (دو نفره)

مصرف سوخت ترکیبی: 21.38 لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: 2990000 دلار

پیشرانه: 16 سیلندر 8 لیتری کوادتوربوی 1500 اسب بخاری، گیربکس 7 سرعته دوکلاچه اتوماتیک

بوگاتی شیرون

بوگاتی شیرون بدترین میزان مصرف سوخت بین تمامی خودروهای سال 2020 را دارد. EPA می‌گوید مالکان شیرون به ازای 40 کیلومتر رانندگی با این خودرو باید 7.34 دلار پول برای سوخت هزینه کنند اما با قیمت 3 میلیون دلاری، چه کسی به چنین چیزهایی اهمیت می‌دهد؟ شما شیرون را برای راندن با سرعت فراتر از 400 کیلومتر در ساعت می‌خرید نه برای مصرف سوخت! نمی‌توانید شیرون واقعی را بخرید؟ به فکر مدل لگوی بدون آلایندگی باشید!

  • لامبورگینی آونتادور کوپه و رودستر (دو نفره)

مصرف سوخت ترکیبی: 21.38 لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: 421321 دلار

پیشرانه: 12 سیلندر 6.5 لیتری 730 اسب بخاری، گیربکس 7 سرعته اتوماتیک

لامبورگینی آونتادور کوپه و رودستر

اگرچه مصرف سوخت ترکیبی این سوپر اسپورت ایتالیایی با شیرون برابر است اما آونتادور در بزرگراه اندکی کم‌مصرف‌تر می‌باشد؛ اما شما چنین هیولایی را برای مصرف سوخت کم نمی‌خرید. شما می‌توانید در نسخه SVJ قدرت بیشتری داشته باشید اما EPA مصرف این مدل را اعلام نکرده است. حداقل استفاده از تکنولوژی غیرفعال سازی سیلندر و استارت/استاپ باعث شده اوضاع از این بدتر نشود!

  • فراری GTC4Lusso (مینی کامپکت)

مصرف سوخت ترکیبی: 18.09 لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: 304750 دلار

پیشرانه: 12 سیلندر 6.3 لیتری 680 اسب بخاری، گیربکس 7 سرعته دوکلاچه اتوماتیک

فراری GTC4Lusso

شما می‌توانید این فراری را یک شوتینگ بریک، یک هاچبک یا طبق گفته EPA یک مینی کامپکت بنامید اما نمی‌توانید آن را خودرویی کم‌مصرف بدانید. با مصرف سوخت حدود 18 لیتری، این خودرو علاقه زیادی به بنزین داشته که خب طبیعی هم هست. سرعت ‌بالا یعنی مصرف سوخت بالا و رسیدن در عرض 3.4 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت هزینه‌بر است. حداقل می‌توانید مقداری کیف و لوازم جانبی با خود حمل کنید تا پرداخت هزینه سوخت برایتان خیلی سنگین به نظر نرسد!

  • فورد موستانگ شلبی GT500 (ساب کامپکت)

مصرف سوخت ترکیبی: 16.8 لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: 73995 دلار

پیشرانه: 8 سیلندر 5.2 لیتری سوپرشارژردار 760 اسب بخاری، گیربکس 7 سرعته دوکلاچه اتوماتیک

فورد موستانگ شلبی GT500

بالاخره یک خودروی پرمصرف نسبتاً خوش قیمت در لیست ظاهر شد! موستانگ شلبی GT500 قیمت پایه 73995 دلاری دارد که برای خودرویی با عنوان “قوی‌ترین و سریع‌ترین موستانگ تاریخ” بد نیست. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 3.3 ثانیه‌ای جزو ویژگی‌های این خودرو بوده و نباید نگران باشید یرا می‌توانید هنوز هم پول بیشتری خرج کنید! پکیج فیبر کربن 18500 دلاری و نوارهای مسابقه‌ای 10 هزار دلار تنها بخشی از آپشن های GT500 هستند. با همه‌ی این‌ها می‌توانید قیمت خودرو را بالا ببرید اما نمی‌توانید مصرف سوختش را پایین بیاورید!

  • رولزرویس دون (کامپکت)

مصرف سوخت ترکیبی: 16.8 لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: 349050 دلار

پیشرانه: 12 سیلندر 6.6 لیتری توئین توربوی 563 اسب بخاری، گیربکس 8 سرعته اتوماتیک

رولزرویس دون

اولین خودرو از 5 محصول حاضر در لیست EPA رولزرویس دون با قدرت 563 اسب بخار است. این خودروی روباز، چهارنفره و لوکس از ویژگی‌های زیادی برخوردار است. شتاب دون در 4.3 ثانیه ثبت شده اما تمرکز اصلی آن روی راحتی است. برای مثال گیربکس خودرو از داده‌های جی‌پی‌اس برای تعویض دنده بر مبنای شرایط جاده استفاده می‌کند. این نشان می‌دهد که رولزرویس از تکنولوژی‌های مدرن در محصولات خود استفاده می‌کند اما خب مهندسان شرکت مصرف سوخت کم را در اولویت خود قرار نداده‌اند.

  • رولزرویس ریث (میان سایز)

مصرف سوخت ترکیبی: 16.8 لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: 314400 دلار

پیشرانه: 12 سیلندر 6.6 لیتری توئین توربوی 624 اسب بخاری، گیربکس 8 سرعته اتوماتیک

رولزرویس ریث

به لطف پیشرانه 12 سیلندر 624 اسب بخاری و فاصله بین محوری کوتاه‌تر از گوست، ریث عملکرد بهتری حداقل از نظر مصرف سوخت داشته است. همچون همیشه تمرکز این خودرو روی آپشن های متنوع و اشرافیت و راحتی بوده و نباید خیلی به فکر مصرف سوخت باشید. همانند رولزرویس دون و در واقع همانند تمامی محصولات رولزرویس در این لیست، ریث مصرف 16.8 لیتری را ثبت می‌کند.

  • رولزرویس گوست و گوست EW (سدان بزرگ)

مصرف سوخت ترکیبی: 16.8 لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: 325 هزار دلار (تخمینی)

پیشرانه: 12 سیلندر 6.6 لیتری توئین توربوی 563 اسب بخاری، گیربکس 8 سرعته اتوماتیک

رولزرویس گوست و گوست EW

حضور رولزرویس در این لیست همچنان ادامه دارد. هر دو نسخه عادی و کشیده‌ی گوست مصرفی مشابه دیگر محصولات این خودروساز بر جای می‌گذارند. نسل جدید گوست در راه است و پلتفرم قدیمی سری 7 را کنار خواهد گذاشت تا از زیرساخت خاص خود استفاده کند. همچنین نیروگاه 6.7 لیتری توئین توربوی فانتوم و کولینان جدید در آن بکار خواهد رفت. هنوز مشخص نیست که آیا مصرف سوخت این خودرو بهبود خواهد یافت یا خیر اما فکر نمی‌کنیم در صورت بهبود هم این عدد بزرگ باشد.

  • رولزرویس فانتوم و فانتوم EWB (سدان بزرگ)

مصرف سوخت ترکیبی: 16.8 لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: 452750 دلار

پیشرانه: 12 سیلندر 6.6 لیتری توئین توربوی 563 اسب بخاری، گیربکس 8 سرعته اتوماتیک

رولزرویس فانتوم و فانتوم EWB

فانتوم برای ناپدید کردن جاده مهندسی شده است. سیستم تعلیق بادی و دوربین‌های نصب شده در خودرو باعث می‌شوند سواری بسیار نرمی ایجاد شود. گیربکس هم دنده‌ها را به‌صورت نامحسوسی تعویض می‌کند؛ اما همه‌ی این راحتی و سرعت مناسب با مصرف سوخت بالا به دست آمده است.

  • رولزرویس کولینان (استیشن میان سایز)

مصرف سوخت: 16.8 لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: 327750 دلار

پیشرانه: 12 سیلندر 6.7 لیتری توئین توربوی 563 اسب بخاری، گیربکس 8 سرعته اتوماتیک

رولزرویس کولینان

حتی اگر کولینان از نظر EPA به عنوان یک استیشن میان سایز هم شناخته شود باید گفت رولزرویس با محصولی فوق‌العاده نرم و لوکس وارد بازار شاسی بلندها شده است. وزن بالا به همراه جدا شدن شما از محیط بیرون منجر به مصرف سوخت بالا شده است.

  • بیوک رگال تور ایکس (استیشن کوچک)

مصرف سوخت: 9.79 لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: 30295 دلار

پیشرانه: 4 سیلندر 2 لیتری توربوی 250 اسب بخاری، گیربکس 8 سرعته اتوماتیک

بیوک رگال تور ایکس

ما در بررسی‌های خود نیز اعلام کردیم که رقبایی همچون سوبارو اوت بک و ولوو V60 مصرف سوخت بهتری داشته و خب از دیدن نتایج EPA هم تعجب نکردیم. رگال تور ایکس AWD مصرف ترکیبی حدود 9.8 لیتری را نشان می‌دهد. این خودرو از نظر مصرف سوخت کلی جایگاه بدی نسبت به رقبای خود دارد.

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند