کدخبر: ۳۲۴۱۲۴ لینک کوتاه

آخرین خبرها از دانشجویان بازگشته از چین

معاون بهداشت وزارت بهداشت، از سلامت کامل دانشجویان بازگشته از کشور چین خبر داد و گفت: دانشجویان بازگشته از شهر «ووهان» چین هم اکنون در سلامت کامل و در قرنطینه به سر می‌برند و تاکنون هیچ موردی از ویروس کرونای جدید در کشور دیده نشده است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، «علیرضا رئیسی» با اشاره به رسیدگی کامل به این دانشجویان افزود: علاوه بر امکانات کامل رفاهی یک اکیپ سلامت شامل پزشکان متخصص، کارشناسان بهداشت محیط، کارشناسان امور بیماری ها و کارشناسان اورژانس در محل قرنطینه مستقر هستند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ موردی از ویروس کرونای جدید در سراسر کشور دیده نشده است و تمام نیروهای بهداشت و سلامت در تمامی مبادی مرزی هوایی، زمینی و دریائی در حال کنترل بهداشتی ترددهای مرزی هستند.

رئیسی پیش از این گفته بود که ویروس کرونا تاکنون 6 نوع ویروس مختلف دارد. چهار نوع آن سرماخوردگی معمولی ایجاد می‌کند و ممکن است افرادی عادی که در کشور دچار سرماخوردگی می شوند به این نوع ویروس مبتلا باشند. نوع چهارم آن ویروس "سارس" است که در سال 2002 در چین از خفاش به گربه و از گربه به انسان منتقل شد و 10 درصد مرگ‌آوری داشت. این ویروس از تابستان سال 2004 دیگر دیده نشده است. ویروس پنجم ویروس "مرس" است که در سال 2012 در عربستان دیده شد و از خفاش به شتر و از شتر به انسان منتقل شد و هنوز هم در عربستان وجود دارد. مرگ آوری ویروس سارس حدود 30 درصد است.

به دنبال شیوع کرونا در چین، دانشجویان ایرانی مقیم ووهان صبح دیروز -چهارشنبه - با یک پرواز اختصاصی و با همکاری وزارت بهداشت به کشور بازگشتند. این دانشجویان تا دو هفته در قرنطینه خواهند بود. دوره پنهان بیماری کرونا حداکثر چهار روز است و اگر یکی از این دانشجویان بیمار باشد تا شنبه مشخص می‌شود. این افراد همگی دانشجو هستند و 16 نفر آنها با خانواده هستند. یک کودک نیز همراه آنان است. همراه با 57 دانشجوی ایرانی و در این پرواز 65 عراقی و 24 سوری نیز بودند که هیچکدام وارد ایران نشدند و از فرودگاه به کشور خودشان رفتند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند