کدخبر: ۳۲۴۱۷۲ لینک کوتاه

ظریف: آمریکا آنقدر بزدل است که توان رویارویی با یک فرمانده نظامی را ندارد

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران روز پنجشنبه در گفت و گو با شبکه خبری المیادین لبنان گفت که اقدام تروریستی ترامپ در ترور شهید سلیمانی پایان حضور آمریکا در منطقه را رقم زده است.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ظریف در بخشی از این مصاحبه گفت: دولتی که آنقدر شجاعت ندارد که در برابر یک فرمانده بجنگد و باید این فرمانده را از طریق یک اقدام تروریستی بزدلانه شهید کند.

وی افزود: شما باید با یک فرمانده نظامی در میدان نبرد بجنگید نه به صورت یک اقدام بزدلانه عمل کنید.

وزیر خارجه ایران اضافه کرد: من فکر می‌کنم آمریکا در چند هفته گذشته اقداماتی کرده که ماهیت خود را در منطقه به ما بهتر نشان داده است.

ظریف در ادامه گفت: نخست این که آن ها آنقدر بزدل هستند که نمی‌توانند با یک رهبر نظامی در میدان جنگ برخورد بکنند و دوم این که به تمام کشورهای عرب منطقه ما نشان داد که در دعوای اعراب و رژیم صهیونیستی آمریکا میانجی نیست.

وی با بیانی اینکه آمریکا از رژیم صهیونیستی صهیونیست ‌تر است، گفت: آقای ترامپ معامله قرنی که پیشنهاد کرد در واقع از هر چه صهیونیست‌ها در هر زمان خواستار آن بودند، بیشتر است و این دو واقعیت است که من فکر می کنم آثار خون پاک شهید سلیمانی است و برای همین هم هست که می گویم شهید سلیمانی از ژنرال سلیمانی احتمالا در منطقه ما مؤثرتر است.

وزیر خارجه ایران در ادامه گفت: اقدامی که آقای ترامپ انجام داد اقدام تروریستی دولتی است. وی اکنون هم متهم به تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران است و هم تروریسم فرهنگی.

ظریف اضافه کرد: ترامپ تهدید کرده است که مناطق فرهنگی ما را می‌زند و هم متهم است به تروریسم دولتی. جمهوری اسلامی از راه مراجع مختلف این سه اتهام ترامپ را دنبال خواهد کرد. فعلا در افکار مراجع عمومی آقای ترامپ به این سه گناه بزرگ و این سه جنایت شناخته شده است. به یاری خدا در سایر مراجع هم همین را پیگیری خواهیم کرد.

وی در بخشی دیگری از مصاحبه اش در خصوص پیگیری‌ های حقوقی اقدامات آمریکا علیه ایران گفت: محدودیت ‌های قانونی در صحنه بین‌المللی وجود دارد اما ما از هر امکانی برای پیگیری این موضوع استفاده خواهیم کرد. از جمله محاکم داخلی. من فردا با حقوقدانان بین‌المللی جلسه دارم. با حقوقدانان بین‌المللی در این زمینه با محاکم داخلی جمهوری اسلامی ایران که حتما صلاحیت دارند برای رسیدگی به قتل تروریستی یک فرمانده ایرانی همکاری خواهیم کرد و در حوزه های دیگر هم دنبال خواهیم کرد ان شاء الله به بهترین وسیله.

این مطلب برایم مفید است
42 نفر این پست را پسندیده اند