کدخبر: ۳۲۴۱۷۴ لینک کوتاه

آتش‌سوزی اراضی جنگلی تالش

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش از وقوع آتش‌سوزی در نقاطی از اراضی جنگلی این شهرستان و تلاش دستگاه‌های دولتی و مردم برای مهار آن خبر داد.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا جابر حسینی شامگاه جمعه اظهار کرد: آتش سوزی در نقاط پایین دست اراضی جنگلی مناطقی همچون جوکندان، پی سرا، نارنجدول، خرجگیل و پیرهرات تالش گزارش شده است و این اتفاق از عصر امروز روی داده و وزش باد بخصوص در ارتفاعات، عامل تشدید آن بوده است.

وی ادامه داد: احتمال دخالت عامل انسانی نیز وجود دارد اما اظهار نظر دقیق در این خصوص و ارزیابی مقدار آسیب وارده به درختچه ها و توده های جنگلی، فعلا در تاریکی شب مقدور نیست.

وی افزود: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، آتش نشانی، بسیج و نیروهای مردمی مشغول مهار آتش هستند و در صورت کاهش سرعت باد، اطفاء حریق تسریع خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش گفت: فرماندار و برخی دیگر از مسئولان و مقامات محلی نیز در مناطق دچار آتش سوزی حضور یافته اند و تلاش برای مهار شعله ها ادامه دارد.

حسینی سطح اراضی ملی تالش را 240 هزار هکتار اعلام کرد.

ایستگاه هواشناسی تالش دمای هوا را در زمان انتشار این خبر، 20 درجه سانتیگراد و سرعت باد را سه متر بر ثانیه یا 10 کیلومتر بر ساعت اعلام و برای فردا، آسمانی صاف و نیمه ابری همراه با باد پیش بینی کرد.

شهرستان تالش با 200 هزار نفر جمعیت و اراضی جنگلی، کوهستانی، جلگه ای و ساحلی در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند