کدخبر: ۳۲۴۴۱۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

۲۰ قلم کمبود دارو داریم

اقتصادنیوز :رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس با یادآوری وجود ۲۰ قلم کمبود دارویی درکشور، گفت: تامین داروهای خاص و شیمی درمانی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت،همایون هاشمی با بیان اینکه کمبود دارو در کشور وجود دارد، گفت: اینکه برخی مسئولان وزارت بهداشت اعلام می‌کنند کمبود دارو نداریم درست نیست و با کمبود 20 قلم دارو در کشور روبرو هستیم البته در شرایط تحریمی سختی قرار داریم.

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تامین داروهای خاص و شیمی درمانی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، افزود: باید ارز آنها در زمان مناسب تامین شود تا مردم دچار سردرگمی و مشکل نشوند و واحدهای درمانی بتوانند به درستی خدمات‌رسانی کنند.

وی با یادآوری اینکه کمبود دارو باید از طریق شرکت‌های فوریتی و تامین مواد اولیه سریع‌تر رفع شود، گفت: مفهوم اعلام فوریت در مورد برخی اقلام دارویی به معنای کمبود است و وزارت بهداشت کمبودها را از طریق شرکت هایی فورریتی و تامین مواد اولیه رفع می‌کند بنابراین همیشه با چندین قلم کمبود دارویی مواجه می شویم و به فوریت تامین می‌شوند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مسیر تامین مواد اولیه هم مشکلاتی وجود دارد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو نهایت اهتمام خود را برای رفع کمبود دارو و تامین مواد اولیه به کار می‌برند و مجلس و دولت باید همکاری مناسب را با آنها داشته باشند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند