کدخبر: ۳۲۴۶۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

​چند ماه باید کار کنیم تا بتوانیم خودرو داخلی بخریم؟ +عکس

اقتصاد نیوز:سردرگمی‌ در بازار خودرو منجر به آن شده تا قیمت‌ها روند صعود‌ی خود را حفظ کنند و این امر خرید و فروش خودرو را برای مردم دشوار کرده است. یکی از سوالات متداول این است که قشر کارمند و کارگر با حداقل حقوق چند ماه باید کار کنند تا بتوانند خودروی داخلی بخرند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از گسترش نیوز، افزایش قیمت‌ها باعث شده بازار خودرو به نوعی راکد شود؛ کسانی که قبلا خودرو خریده‌اند یا نمی‌فروشند یا قیمت‌های بالا اعلام می‌کنند. از طرفی دیگر آن‌هایی که خودرو ندارند ممکن است تلاش کنند تا از طریق ثبت‌نام‌ خودروهای پیش‌فروش، خودرویی برای خود دست و پا کنند که همین کارهم با مشقت‌های فراوان و تکمیل ظرفیت‌های چند دقیقه‌ای همراه است. به طور کلی خرید خودرو کم کم به یکی از کارهای سخت و تقریبا غیرممکن به وی‍ژه برای قشر کارمند و کارگر تبدیل شده است.

بسیاری از افراد سعی می‌کنند حقوق‌های خود را پس‌انداز کنند تا بتوانند خودروی صفر کیلومتر خریداری کنند اما با افزایش روز به روز قیمت‌ها در بازار هر روز دست آن‌ها کوتاه‌تر می‌شود.

حال با این شرایط کارمندان ممکن است با خود حساب کنند که چند ماه باید کار کنند تا صاحب یکی از خودروهای داخلی شوند. اگر فکر خودروهای وارداتی را در سر داشته باشند که قضیه کاملا فرق می‌کند و با نرخ‌های نجومی این خودروها و حقوق پایه مدت زمان بسیار زیادی باید صبر کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند