کدخبر: ۳۲۴۶۵۶ لینک کوتاه

انتقاد تند کارگردان سینما از شهاب حسینی: ادب نداری!

اقتصاد نیوز:شهاب حسینی بازیگر کشورمان پس از نمایش فیلم «شین» در جشنواره فیلم فجر در نشستی رسانه‌ای در انتقاداتی بی‌سابقه خطاب به مسعود کیمیایی فیلم ساز برجسته و پیشکسوت کشورمان گفت: «من نمی‌توانم ساکت بنشینم که استاد پیشکسوت سینما، که سال‌هاست روند کاریش پیش چشم تماشاگر مشخص است، و هر ساله تماشاگر برخورد ناراحت‌کننده‌ای با فیلم‌های ایشان دارد، می‌آید و امسال هم فیلمی را می‌سازد که مطمئن است برخورد بدی با فیلمش اتفاق می‌افتد و بنابراین می‌آید و آن روغن ریخته را اصطلاحا نذر امامزاده می‌کند و سنگ‌بنایی را می‌گذارد که نتیجه‌اش جز نفاق و تفرقه و نفرت‌پراکنی چیز دیگری نیست.»

به گزارش اقتصاد نیوز، بعد از صحبت های دور از انتظار شهاب حسینی در مورد مسعود کیمایی بسیاری از افراد حاضر در سینما و تئاتر کشورمان رفتار او را نکوهش کرده و از تندروی حسینی نسبت به پیشکسوتان خود انتقاد کردند.

در جدیدترین آنها منیژه حکمت فیلم ساز برجسته کشورمان در توئیتر خود خطاب به شهاب حسینی انتقاداتی را منتشر کرد.

منیژه حکمت نوشت:

سئوالى که برایم پیش آمده این است که آیا حرف دل مردم که قرار است شهاب حسینى از تریبون جشنواره فجر فریاد بزند تا آنها در خیابان هزینه ندهند، چیست؟ حمله به یک فیلمساز پیشکسوت و تخریب کارنامه انکارناپذیر او؟

همه درد مردم در این ایام این بوده است که چرا او [کیمیایی] فیلم خوب نمى‌سازد که شما از آن سر دنیا دویده‌اى و خود را رسانده‌اى تا این موضوع را با خشم و فریاد به گوش همه برسانید؟ رسالت هنریتان همین بود؟ محض اطلاع‌تان بگویم حمله به آقاى کیمیائى براى مردم هزینه‌‌اى ندارد که هیچ، پاداش هم دارد و شما این را بهتر می‌دانید.

 ولى یک نکته در خطابه آتشین شما درست بود و آن اینکه اون طرف دنیا هیچ خبرى نیست و هرچه هست همین جاست، نمونه‌اش اینکه شما به قول خودتان دو سال همه دنیا را گشته‌اى و تجربیات فراوان اندوخته‌اى ولى هنوز حرف زدن نیاموختى، کنترل بر خشم و عصبیت نیاموختى و از همه مهمتر ادب نیاموختى.

این مطلب برایم مفید است
195 نفر این پست را پسندیده اند