کدخبر: ۳۲۴۷۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دمای ۲۱ استان زیر صفر درجه

اقتصاد نیوز: هموطنانمان در ۲۱ استان دیشب، هوای زیر صفر درجه را تجربه کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،سرمای شدید، دمای هوا را در استان همدان ۱۳ درجه زیر صفر، زنجان ۱۲ درجه و کردستان ۱۱ درجه زیر صفر برد.

زرینه در استان کردستان دمای ۲۶ درجه زیر صفر را تجربه کرد. برودت هوا همچنین دمای برخی شهرهای خوزستان را به زیر صفر رساند که این میزان دما در ۳۰ ساله گذشته کم نظیر بوده است.. دمای هوای پایتخت هم به ۶ درجه زیر صفر رسید.

از اهوازی‌ها که نخستین بار در ۳۰ سال گذشته، دمای صفر درجه را تجربه کردند گرفته، تا تهرانی‌ها که ساعت هاست، شاهد دمای زیر صفر هستند.

اما بارش سنگین برف استان‌های شمالی کشور به ویژه گیلان و مازندران را سفید پوش کرد.

ارتفاع برف در محور اسالم خلخال به بیش از دو متر رسیده است. بارش سنگین برف در خلخال عبور و مرور شهروندان را مختل کرده است. ارتفاع برف در رشت مرکز استان گیلان هم به نیم متر رسیده است.

آب آشامیدنی ۲۲ هزار مشترک شهری و روستایی گیلان به علت بارش شدید برف قطع شده است. همچنین برق ۱۱ هزار مشترک از ۲۴۶ مشترکی گیلانی که برقشان قطع شده بود، وصل شده. بارش سنگین برف مشکلاتی را برای هموطنان گیلانی ایجاد کرده.

شدت بارش‌ها در جاده سراوان به فومن به حدی بود که تعدادی از خودروها پوشیده از برف شدند. تلاش مسولان استانی برای کاهش مشکلات مردم از جمله قطع برق و آب و بازگشایی جاده‌ها ادامه دارد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند