کدخبر: ۳۲۴۷۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
بازداشت دو ایرانی در عراق

بازداشت دو ایرانی در عراق

اقتصادنیوز: سازمان گذرگاه های مرزی عراق امروز سه شنبه اعلام کرد که ۲ مسافر ایرانی در گذرگاه مرزی زرباطیه (مهران) به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت شده اند.

به گزارش اقتصادنیوز در بیانیه ای که این سازمان منتشر کرده آمده است که این 2 نفر که در مجموع ۲۱ گرم مواد مخدر از نوع تریاک و مقداری قرص متادون به همراه داشته اند، پیش از ورود به سالن مسافران توسط یگان مبارزه با مواد مخدر و پلیس گذرگاه مرزی زرباطیه (در استان واسط عراق) دستگیر شده اند.

بر اساس قوانین عراق، این افراد به بخش مبارزه با مواد مخدر شهر بدره انتقال داده شده اند تا اقدام های قانونی لازم در مورد آنها اجرا شود.

رسانه های عراقی هر از گاهی اخباری در خصوص دستگیر شدن مسافران ایرانی به اتهام همراه داشتن مواد مخدر منتشر می کنند.

پلیس و دستگاه قضایی عراق، مجازات بسیار سختی برای دارندگان مواد مخدر اعمال می کند و معمولا این افراد علاوه بر ضرب و شتم در زمان دستگیر شدن، به زندان های طولانی مدت و با شرایط دشوار محکوم می شوند.

در موارد بسیاری نیز برخی ایرانیان به علت همراه داشتن داروهای مجاز در ایران که برای طرف عراقی شناخته شده نیست، به ظن حمل مواد مخدر بازداشت می شوند و گاه تا اثبات بی گناهی باید ماه ها در شرایط بسیار سخت زندان بسر برند.مقام های ایرانی و عراقی بارها در این خصوص به مسافران و زائران هشدار داده اند.

 

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند