کدخبر: ۳۲۵۰۵۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
درمانگاه ویژه کروناویروس راه‌اندازی می‌شود

درمانگاه ویژه کروناویروس راه‌اندازی می‌شود

اقتصادنیوز :معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: دانشگاه علوم پزشکی درمانگاه‌های خاص کروناویروس را در همه بیمارستان‌های استان اردبیل راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،رضائی بنا امروز ۲۳ بهمن در نشست با خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: با توجه به مشاهده کروناویروس در بسیاری از کشورهای دنیا و احتمال شیوع آن در کشورهای خاورمیانه و حتی ایران دانشگاه علوم پزشکی آمادگی خود را برای درمان و بستری بیماران در همه مراکز بیمارستانی‌ و بخش خصوصی اعلام می‌کند تا مردم نگران بستری و درمان احتمالی نباشند.

وی خاطرنشان کرد: نباید هموطنان با یک تب ساده و سرماخوردگی به مراکز بیمارستانی و یا اورژانس‌ها مراجعه کنند و اجازه دهند تا همکاران ما در مراکز بیمارستانی به بیماران حاد ارائه خدمات کنند و به هیچ وجه مراکز بهداشتی و درمانی محلی مناسب برای حضور افراد با بیماری‌های جزئی مانند سرماخوردگی نیست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: ما در اکثر شهرستان‌ها بیمارستان و مراکز درمان بستر داریم که به صورت ویژه دو تا پنج تخت آنها را برای پذیرش بیماران حاد تنفسی تدارک دیدیم تا شاهد شلوغی در اورژانس و برخی دغدغه‌ها و نگرانی‌ها از بابت مراقبت بیماران نباشیم.

رضائی بنا افزود: هنوز هیچ چیز در مورد بیماری کروناویروس و شرایط شیوع آن در کشور و استان اردبیل مشخص نیست ولی ما با توجه به در پیش بودن تعطیلات ایام نوروز با مشاهده شرایط پیش آمده در مورد ارائه خدمات و سازماندهی نیروها تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

وی بیان کرد: به اندازه کافی ماسک ویژه و لباس‌های حفاظتی برای نیروهای بیمارستانی و همچنین پزشکان و پرستاران در نظر گرفته شده تا در صورت مشاهده علایم بیماری با خونسردی تمام بستری و ارائه خدمات به بیماران انجام شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در مرکز استان بیمارستان تروما که با 60 تخت به بهره‌‌برداری رسیده بخشی از آن به عنوان درمانگاه تخصصی کروناویروس در نظر گرفته شده تا بیماران حاد تنفسی در آنجا بستری و مداوا شوند.

رضائی بنا ادامه داد: در شهرستان مرزی بیله‌سوار نیز در کنار اقدامات مراقبتی سعی‌مان بر این است تا در گمرک بیله‌سوار تیم‌های بهداشتی و درمانی را مستقر کنیم تا با تب‌سنج‌های لیزری مسافران و اتباع آذری را مورد سنجش قرار دهند و در صورت مشاهده علایم این بیماری آنها را به اتاق ایزوله تعریف شده در بیمارستان بیله‌سوار منتقل می‌کنیم.

 وی اظهار کرد: در این ایام سعی خواهیم کرد علاوه بر بیمارستان‌های دولتی از ظرفیت مراکز غیربیمارستانی به ویژه مطب‌ها و درمانگاه‌های خصوصی و بیمارستان‌های تامین اجتماعی نیز استفاده کنیم تا سرعت ارائه خدمات ارتقا یابد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند