خطر پنهان استفاده از دهانشویه برای سلامتی

کدخبر: 325125
اقتصاد نیوز:مراقبت از دهان شما نه تنها برای دندانهای براق بلکه برای سلامت کلی شما مهم است. بیماری لثه با آلزایمر و بیماری قلبی مرتبط است. اما ممکن است برخی روشها برای حفظ سلامت دهان و دندان نتیجه معکوسی بر سلامتی شما داشته باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، محققان اخیراً دریافته اند که استفاده از دهانشویه در واقع می تواند فشار خون شما را افزایش دهد.احتمالا مهمترین و نخستین پرسش شما این است که چرا؟

مانند روده ها ، دهان ما حاوی ترکیبی از باکتری های خوب و بد است و داشتن یک میکروبیوم توازن دهان به ماندگاری بیماری کمک می کند. با توجه به مطالعه‌ای که در Frontiers in Microbiology Cellular و Infection منتشر شده است ، شما می توانید با استفاده از دهانشویه ، این تعادل را برطرف کنید.

باکتری های خوب در دهان امکان تبدیل نیترات رژیم غذایی که معمولاً در سبزیجات وجود دارد را به اکسید نیتریک دارد. این مولکول به نوبه خود به حفظ سطح فشار خون سالم کمک می کند. در حین مسواک زدن اگر متوجه این لکه ها روی دندان های خود شده اید ، می تواند نشانه یک اختلال خود ایمنی داشته باشید.

مشکل از کجا شروع می شود؟ دهانشویه حاوی یک ترکیب ضد عفونی کننده به نام کلرهگزیدین است. این ماده می تواند باکتری های موجود در دهان را که باعث تولید اکسید نیتریک می شود ، از بین ببرد. مطالعه روی 26 نفر نشان داد که استفاده از دهانشویه با کلرهگزیدین دو بار در روز به مدت یک هفته با افزایش "قابل توجه" در فشار خون همراه است.

ناتان برایان ، استادیار کمکی در کالج پزشکی بیلور در هیوستون ، تگزاس می گوید: "ما می دانیم که اولین کاری که هر روز بیش از 200 میلیون آمریکایی انجام می دهند استفاده از دهانشویه ضد عفونی کننده دهان است ، که" باکتری های خوب "را از بین می برند اما این به معنای عدم استفاده از دهانشویه نیست. بلکه به معنای احتیاط در استفاده از این ماده است."

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۲۲ خرداد ۱۴۰۰منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ با وجود اینکه شاهد رشد ۴۰ درصدی معاملات اوراق بدهی دولت بودیم، اما ارز معاملات بار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما