‌ماس و ظریف دیدار کردند/ موضع‌گیری یک‌جانبه برلین پیرامون برجام

کدخبر: 325325
اقتصادنیوز :برلین از دیدار وزرای خارجه ایران و آلمان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وزارت خارجه آلمان امروز شنبه با انتشار پیامی توئیتری از دیدار «هایکو ماس» وزیر خارجه این کشور با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ خبر داد.

در این پیام توئیتری پیرامون دیدار مذکور آمده است: وزیر خارجه «ماس» در دیدار با همتای خود، ظریف، بار دیگر تأکید کرد که ما خواهان ادامه حفظ توافق هسته‌ای با ایران هستیم؛ اما برای این موضوع لازم است ایران رفتاری سازنده‌ای داشته باشد! کاستن از تنش‌ها در منطقه هم به اعتمادسازی کمک می‌کند.

ادعای مضحک وزیر خارجه آلمان در خصوص رفتار سازنده ایران و کاستن از تنش‌ها در منطقه در حالی مطرح شده است که به دنبال خروج یکجانبه ترامپ از توافق بین‌المللی هسته‌ای با ایران در ۸ ماه می سال ۲۰۱۸ میلادی همراه با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، جمهوری اسلامی ایران پس از صبر راهبردی یک ساله خود اعلام کرد که در صورت ادامه بدعهدی واشنگتن و انفعال طرف‌های اروپائی توافق هسته‌ای، به صورت تدریجی و بر اساس مفاد مواد ۲۶ و ۳۷ برجام به کاهش تعهدات خود در این توافق روی می‌آورد.

واشنگتن نیز در این راستا تا کنون تحریم‌هایی را علیه تهران اعمال کرده است، محدودیت‌هایی که بنا به اذعان رسانه‌های بسیاری از جمله رسانه صهیونیستی جروزالم پست تأثیری در روند پیشرفت ایران بر جای نگذاشته است. 

از دست ندهید
بلیط هواپیما