کدخبر: ۳۲۵۶۲۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

غرش جدیدترین شاهکار لامبورگینی!

اقتصاد نیوز:شرکت لامبورگینی نیز درست مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر، برندهای زیرمجموعه‌ای را دارد که هر یک از آن‌ها مسئولیت طراحی و تولید خودروهای متنوع و جدای از شرکت اصلی را بر عهده می‌گیرند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از چرخان، لامبورگینی اسکوآدرا کورس (Squadra Corse) نیز یکی از همین شرکت‌هاست که مسئولیت ساخت خودروهای موسوم به موتوراسپرت و مسابقه‌ای خودروساز ایتالیایی را بر عهده دارد.

اکنون این شرکت قصد دارد تا دامنه ساخت خودروهای خود را تا حدی گسترده‌تر کند که بتواند با توسعه مدل‌های جدید، درواقع دست‌به‌کاری بزند که شاید بعضی‌ها قبول نکنند که گاو خشمگین ایتالیا، توانایی انجام دادنش را به‌خوبی دارد.

برای مثال، مدل خاص و منحصربه‌فرد SC18 Alston را در نظر بگیرید. این خودرو که تنها یک نمونه از آن به تولید رسیده است، درواقع همان اونتادوری بوده که با بسته‌های آئرودینامیکی جذاب و بدنه متفاوتی تولیدشده است و هدف از ساخت آن در سال 2018 نیز، فروش آن به افراد ثروتمند بوده است. خودروی مخصوص مسابقه شاسی‌بلند اوروس ST-X نیز یکی دیگر از شاهکارهای برند اسکوآدرا کورس بوده که به راحت، می‌تواند حریفان خود را در پیست مسابقه، به چالش دعوت کند.

یک پروژه خاص دیگر که شاید بتوان آن را جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین پروژه‌های این شرکت ایتالیایی دانست، طراحی و ساخت یک خودروی اسپرت قدرتمند است که قرار است در زمین‌های مسابقه‌ای، آتش خشم خود را روی آسفالت پیاده کند. خودرویی که اکنون می‌دانیم، در زیر کاپوت آن، یک موتور 6.5 لیتری تنفس طبیعی اونتادور به‌عنوان قلب تپنده، نهفته است. این ابرخودروی تازه‌وارد با این موتور 12 سیلندر، حرف‌های تازه‌ای را برای گفتن، خواهد داشت.

همچنین بر اساس گفته‌ها، قرار است خودروی مسابقه‌ای جدید لامبورگینی، باقدرت بی‌نظیر 830 اسب بخار و بدون کمک هیچ سیستم توربوشارژ یا تقویت‌کننده‌های الکتریکی، قدرت خود را به زیرپای راننده منتقل کند. این قدرت حتی از قدرت فوق‌العاده خوب 819 اسب بخار لامبورگینی سیان FKP 37 که اولین خودروی هیبرید و قدرتمندترین خودروی جاده‌ای این شرکت محسوب می‌شود نیز بالاتر است.

همچنین، شاخه موتوراسپرت لامبورگینی قول داده است که این خودروی مسابقه‌ای، مؤلفه‌ها و ویژگی‌هایی را درون خود دارد که آن را از دیگر ساخته‌های جاده‌ای لامبورگینی، به‌خوبی جدا و متمایز می‌کند. مواردی مانند، باله عقب بزرگ‌تر، کاپوت مسابقه‌ای با دو عدد ورودی هوا، دریچه‌های هوایی برای افزایش ضریب آئرودینامیک روی سقف خودرو، استفاده از فیبر کربن در بدنه و آلومینیوم در فریم جلویی خودرو، همگی از موارد متمایزکننده‌ای هستند که جدیدترین ساخته مسابقه‌ای این شرکت را، یک حرف تازه به‌حساب می‌آورند.

همچنین جدای از موارد مربوط به قدرت و سرعت و ضریب آئرودینامیک، این شرکت سعی کرده تا استانداردهای مربوط به ایمنی را نیز تا حد بالایی رعایت کرده و حتی از یک سیستم بدیع و تازه دیفرانسیل خود-قفل شونده استفاده کرده است که قابلیت رانندگی و هدایت خودرو در سرپیچ‌های مسابقات را تا حد قابل‌توجهی بالا می‌برد.

این‌ها همگی اطلاعاتی هستند که تاکنون، از زبان گزارش‌ها و هواداران این برند گفته‌شده‌اند؛ اما هنوز مشخص نیست که آیا با توجه به قدرت بالا و موارد آئرودینامیک، آیا تازه‌وارد لامبورگینی از اونتادور SVJ سریع‌تر خواهد بود یا خیر. حال برای پاسخ به این پرسش، احتمالاً باید تا پایان سال جاری میلادی صبر کرد تا مشخصات کامل آن رونمایی شود.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند