سلاح نسل آینده روسیه

کدخبر: 326624
​اقتصاد نیوز:روسیه در طراحی سلاح نسل جدید در جهان بی‌رقیب است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از اسپوتنیک، آندری کوشکین رئیس کرسی علوم اجتماعی و سیاسی دانشگاه دولتی«پلخانوف»، اعلام نمود که روسیه در طراحی سلاح نسل جدید در جهان بی‌رقیب است.

سلاح جنگی روسیه

وی در این باره گفت:«منظور از مدرنیزه کردن ارتش و نیروی دریای، مجتمع هایپرسونیک «آوانگارد» و «کنژال» و مجتمع لیزری «پرسوت Peresvet» است. شایان ذکر است که موشک هایپرسونیک «کنژال» هواپایه در حالت عملیاتی قرار دارد. سیستم «پرسوت» در حالت عملیات آزمایشی قرار گرفته است.

کشورهای قدرتمند جهان نیز در حال طراحی تسلیحات جدید هستند اما روسیه در این زمینه پیشرفت زیادی کرده است. طرح های نظامی روسیه در زمینه تلاش آمریکا برای نظامی کردن فضا، نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند.

آوانگارد، یک موشک بالستیک قاره‌پیمای اَبَرصوت ساخت روسیه است که می‌تواند به عنوان موشک چندمنظوره به کار برود. این موشک که توانایی حمل کلاهک هسته‌ای را داراست، در ماه مارس سال 2018 در حضور ولادیمیر پوتین به عنوان یکی از شش جنگ‌افزار راهبردی روسیه معرفی شد. آوانگارد می‌تواند به عنوان یک سامانه هدایت‌پذیر در سرعت ابرصوت برای ایجاد خاصیت مانورپذیری در موشک‌های بالستیک سنگین همانند UR-100UTTKh , R-36M2 و RS-28 Sarmat هم به کار برود. فناوری آوانگارد، مشابه با فناوری به کار رفته در موشک ابرصوت کینژال است و هر دو در طبقه‌بندی سرعت ابرصوت جای می‌گیرند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما