کدخبر: ۳۲۶۷۹۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بهرام رادان، ناصرالدین شاه می‌شود!

اقتصاد نیوز:بعد از معرفی پریناز ایزدیار به‌عنوان بازیگر نقش جیران در سریال جدید حسن فتحی، نام بهرام رادان، شبنم مقدمی و بابک حمیدیان هم در فهرست بازیگران این سریال قرار گرفته است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از هفت صبح، حسن فتحی قصد دارد به زودی سریال "جیران" را برای شبکه نمایش خانگی کلید بزند. "جیران" دومین سریال حسن فتحی برای شبکه نمایش خانگی خواهد بود. در حال حاضر انتخاب بازیگران اصلی این سریال انجام شده و قرار است پریناز ایزدیار، بهرام رادان، بابک حمیدیان و شبنم مقدمی در آن بازی داشته باشند. این سریال درباره زندگی ناصرالدین شاه قاجار است و به اتفاق‌هایی بعد از مرگ امیرکبیر می‌پردازد. آخرین اطلاعات را درباره این سریال بخوانید.

بهرام رادان ناصرالدین شاه می‌شود!

حسن فتحی دست روی ترکیب جالبی برای بازیگران این سریال گذاشته است. پیش‌تر اعلام شده بود پریناز ایزدیار قرار است در نقش جیران بازی کند. حالا طبق اطلاعات جدیدی که به دستمان رسیده مشخص شده است که فتحی برای نقش ناصرالدین شاه، بهرام رادان را انتخاب کرده است و نقش مهدعلیا (مادر ناصرالدین شاه) را به شبنم مقدمی سپرده است. بابک حمیدیان هم قرار است در نقش ملیجک دربار ناصرالدین شاه بازی کند.

بهرام رادان ناصرالدین شاه می‌شود!

عشق و عاشقی ناصرالدین شاه

بهرام رادان ناصرالدین شاه می‌شود!

همان‌طور که پیش‌تر شنیده‌اید داستان سریال درباره عشق ناصرالدین شاه به یکی از زنان حرمسرایش به نام جیران است. جیران که نام اصلی او خدیجه خانم تجریشی است ملقب به فروغ‌السلطنه، یکی از همسران محبوب و اولین سوگلی ناصرالدین شاه بوده. جیران با سایر زنان دربار ناصرالدین شاه فرق داشته. شیفته شکار و اسب‌سواری بوده و هنگام سواری، چکمه و لباس مردانه می‌پوشیده. اولین بار برای فرا گرفتن رقص به دربار قاجار راه پیدا می‌کند. ناصرالدین شاه در اولین نگاه به او دل می‌بندد و به خاطر چشمان درشتی که داشته، نام او را جیران می‌گذارد. آن‌طور که به نظر می‌رسد حال و هوای این سریال با توجه به سوژه‌ای که دارد تا حدودی به "حریم سلطان" شبیه است، اما به هر حال با استاندارد‌های خود فتحی ساخته می‌شود.

شاه‌نقش بهرام رادان

بهرام رادان ناصرالدین شاه می‌شود!

یکی از نکات قابل توجه در سریال "جیران" بازی بهرام رادان در نقش ناصرالدین شاه است. رادان پیش‌تر قرار بود در سریال "شهرزاد" با حسن فتحی همکاری کند، اما اتفاق نیفتاد و حالا با پذیرش این نقش، یکی از شاه‌نقش‌هایش را کلید خواهد زد. رادان یک سالی می‌شود که در هیچ فیلم و سریالی بازی نکرده است. جز فیلم "گربه سیاه" به کارگردانی کریم امینی که تهیه‌کنندگی آن را خود رادان به عهده داشت و سکانس کوتاهی در نقش خودش بازی کرد.

حالا بعد از این مدت دوری از بازیگری، به نظر می‌رسد این نقش، اتفاق بسیار مهمی در کارنامه‌اش محسوب خواهد شد. پیش از رادان، جمشید مشایخی در "سلطان صاحبقران" نقش ناصرالدین شاه را بازی کرده بود. عزت‌الله انتظامی در "کمال‌الملک" به قالب ناصرالدین شاه فرو رفت، ایرج راد در "امیرکبیر" نقش ناصرالدین شاه را به عهده گرفت و در "سال‌های مشروطه" هم سعید شیخ‌زاده نقش جوانی او را به عهده گرفت و ایرج راد هم نقش میانسالی او را بازی کرد. حالا باید منتظر بود و دید که رادان چگونه می‌تواند از پس چنین نقشی بربیاید.

مقدمی مهدعلیا جوان

بهرام رادان ناصرالدین شاه می‌شود!

نقش مهدعلیا (مادر ناصرالدین شاه) هم توسط بازیگران مختلفی ایفا شده، یکی از مهم‌ترین آن‌ها نقشی است که فخری خوروش در سریال "امیرکبیر" بازی کرد، سعید نیک‌پور برای این نقش دنبال بازیگری بود که پیش از این در سریال بازی نکرده باشد و برای همین هم دنبال یک بازیگر سینما یا تئاتر می‌گشت. او خیلی زود سخت‌پسند‌ها را مجاب کرد که بهترین انتخاب برای این نقش است. در "سلطان صاحب‌قران" هم ایران زازیانس، در نقش مهدعلیا ظاهر شد، اما کماکان تصویر فخری خوروش در ذهن اکثر مخاطبان به عنوان مهدعلیا باقی مانده است.

این در حالی است که در واقعیت، مهدعلیا سن زیادی نداشته. از آنجایی که خیلی زود ازدواج کرده و حدوداً در دوازده، سیزده سالگی ناصرالدین شاه را به دنیا آورده، فاصله سنی زیادی با او نداشته است. برای همین هم به نظر می‌رسد انتخاب شبنم مقدمی برای این نقش انتخاب نزدیک به واقع‌تری باشد. البته هنوز نمی‌دانیم فتحی چه گریمی برای مهدعلیا در نظر خواهد گرفت.

حمیدیان: ملیجک دربار

بهرام رادان ناصرالدین شاه می‌شود!

تنها نقشی که از ملیجک در ذهن‌ها مانده همان نقش جذابی است که پرویز فنی‌زاده در "سلطان صاحب‌قران" ایفا کرد. حالا، اما گویا این نقش به بابک حمیدیان رسیده است. فعلاً نمی‌توانیم تصوری از حضور او در قالب ملیجک داشته باشیم، اما به احتمال زیاد نقش جالبی از آب درخواهد آمد. هنوز نقش‌های زیادی مانده است که بازیگری برای ایفای آن‌ها معرفی نشده. باید منتظر باشیم و ببینیم حسن فتحی در نقطه شروع ساخت این سریال، چه ترکیبی را مقابل دوربین می‌فرستد. به احتمال خیلی زیاد "جیران" هم به اندازه "شهرزاد" با استقبال زیادی مواجه خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند