رئیس کمیسیون سیاسی مجلس قانون‌گذاری فلسطین:

در مقابل «معامله قرن» قدرتمندانه مقابله می‌کنیم

کدخبر: 326914
اقتصادنیوز؛ «عبدالله عبدالله» رئیس کمیسیون سیاسی مجلس قانون‌گذاری فلسطین با اشاره به اینکه طرح جدید شهرک‌سازی نخست‌وزیر اسرائیل در راستای «معامله قرن»، قدس را از محدوده فلسطینی خود جدا خواهد کرد، تاکید کرد که مردم فلسطین این سیاست‌ها را نخواهند پذیرفت و با قدرت با آن مقابله خواهند کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «عبدالله عبدالله» رئیس کمیسیون سیاسی مجلس قانون‌گذاری فلسطین از سیاست چپاول اراضی این کشور توسط مسئولان رژیم اسرائیل انتقاد کرد.

عبدالله گفت که طرحهای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در راستای طرح صلح تحمیلی آمریکا موسوم به «معامله قرن» است که هدف از آن، غارت اراضی فلسطین و راضی نگه داشتن شهرک‌نشینان یهودی است.

وی بر این باور است که معامله قرن، باعث افزایش شمار آراء نتانیاهو خواهد شد؛ شخصی که «پس از بر ملا شدن پرونده‌های فسادش، قصد دارد از زندانی شدن، فرار کند».

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از عبدالله گزارش داد که مردم فلسطین این سیاست‌ها را نخواهند پذیرفت و با قدرت با آن مقابله خواهند کرد.

این مسئول فلسطینی خبر داد که مردم ای کشور با احداث دیوار بین‌المللی عریض که بر اساس قطعنامه‌های بین‌المللی باشد، با سیاستهای توسعه‌طلبانه صهیونیستها مقابله خواهند کرد.

عبدالله با اشاره به دشواری نبرد مردم فلسطین با رژیم اسرائیل، گفت: «ما با چند احتمال مواجهیم که در چند زمینه و چند منطقه در داخل فلسطین، خشونت را افزایش خواهد داد».

وی هدف از اقدامات مردم فلسطین را «مقابله با پروژه سرقت خاک ما و چند پاره کردن اراضی حکومت فلسطین که از نظر بین‌المللی به رسمیت شناخته شده» عنوان کرد.

این مسئول فلسطینی بر این باور است، منطقه‌ای که نتانیاهو برای احداث شهرک‌های جدید تعیین کرده، منطقه‌ای است که «تمام دنیا از جمله ایالات متحده آمریکا، حاضر نیست به آن نزدیک شود».

عبدالله در پایان خاطر نشان کرد، این منطقه جنوب کرانه باختری را به شمال آن وصل می‌کند و «در نتیجه، ساخت هر گونه شهرک در آن، قدس را از محدوده فلسطینی خود و جنوب کرانه باختری را از شمال آن جدا کرده و در نتیجه تمامی مسیرهای ارتباطی جغرافیایی کشور فلسطین را از بین خواهد برد».

نتانیاهو اخیرا مدعی شد که طرحی در نظر داد که بر اساس آن، حدود سه هزار و 500 منزل برای شهرک‌نشینان صهیونیست در نزدیکی قدس احداث خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما