کدخبر: ۳۲۶۹۲۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بنابر اعلام معاون وزیرخارجه روسیه:

اینستکس آغاز به کار کرد

اقتصادنیوز؛ «سرگئی ریابکوف» معاون وزارت خارجه روسیه با اعلام خبر آغاز به کار اینستکس گفت: ساز و کار مالی اروپا برای برای ایران آغاز شده است و معاملاتی در حال انجام است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ سرگئی ریابکوف، معاون وزارت خارجه روسیه از شروع فعالیت اینستکس با ایران خبر داد و خواستار حضور کشورهای بیشتر در آن شد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «آر تی» «سرگئی ریابکوف» معاون وزارت خارجه روسیه امروز در باره آغاز کار اینستکس گفت:« ساز و کار مالی اروپا برای برای ایران آغاز شده است و معاملاتی در حال انجام است.»

ریابکوف

معاون وزیر امور خارجه روسیه در ادامه گفت: «ما در جلسه وین خواستار افزایش تعداد شرکت کنندگان در ساز و کار اینستکس شدیم و به زودی تصمیمی اتخاذ می شود.»

نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارت خارجه‌های ایران و گروه «1+4» (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) بعد از حدود یک ساعت و نیم در وین پایان یافت.

«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر خارجه ایران با بیان اینکه اینستکس تقریبا به مراحل عملیاتی رسیده، گفت: «در جلسه امروز کمیسیون مشترک تأکید کردیم که بدون برآورده شدن انتظاراتمان در حوزه‌های اقتصادی بازگشت کامل ایران به برجام مقدور نیست.»

این مطلب برایم مفید است
304 نفر این پست را پسندیده اند