کدخبر: ۳۲۷۱۸۴ لینک کوتاه

اطلاعات شخصی سرمربی مشهور فوتبال جهان هک شد

اقتصاد نیوز:یک فرد که مظنون به هک کردن نامه‌های الکترونیک سرمربی اسپانیایی تیم فوتبال منچسترسیتی بود، دستگیر شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه سان انگلیس، پلیس شهر منچستر یک فرد 30 ساله را که گفته می‌شود اقدام به هک حساب کاربری شخصی پپ گواردیولا کرده و به ایمیل‌های دسترسی پیدا کرده است، بازداشت کرد.

طبق گزارش سان، این ایمیل‌ها درباره نقل‌وانتقالات و ارقام مربوط به قرارداد بازیکنان بوده است. سال 2017 اعلام شد که گواردیولا از سوی یک مرد که از او 100 هزار یورو پول خواسته تا اطلاعات محرمانه‌اش را فاش نکند مورد اخاذی واقع شده است.

یکی از سخنگویان اداره پلیس شهر منچستر در این باره گفت: پلیس منچستر در حال تحقیقات راجع به اتهاماتی است که درباره یک مورد سوءاستفاده کامپیوتری از گزارشی شده است. یک فرد 30 ساله که مظنون به ارتکاب این تخلف بوده هم دستگیر شده است. او البته به صورت مشروط آزاد شده است.

در همین حال باشگاه منچسترسیتی هم با انتشار بیانیه‌ای نسبت به این موضوع واکنش نشان داده است. در این بیانیه آمده است: «ما دو سال پیش به همکاری‌مان با این مشاور و شرکتی که با آن قرارداد داشت، خاتمه داده بودیم، اما از تخلفات جدی او در مدت همکاری‌اش با ما برای سوءاستفاده‌های سودجویانه بعدی انجام داده بود، اطلاع نداشتیم. اینکه سیستم فناوری اطلاعات ما در سال‌های اخیر چندین بار هدف حملات مجرمانه واقع شده، یک مسئله جدی است».

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند