کدخبر: ۳۲۷۳۰۷ لینک کوتاه

ترور دو عضو دستگاه اطلاعاتی ارتش لبنان

اقتصادنیوز؛ لبنان از ترور دو عضو دستگاه اطلاعاتی ارتش این کشور در الهرمل در استان البقاع در شمال لبنان نزدیک مرز با سوریه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ تیراندازی افراد ناشناس به خودرو دو نیروی اطلاعاتی ارتش لبنان نزدیک مرز با سوریه، یک کشته و یک مجروح بر جا گذاشت.

خبرگزاری ملی لبنان اعلام کرد: «افراد ناشناس سوار بر یک دستگاه خودروی بی ام وی بدون پلاک یک دستگاه خودروی مرسدس بنز را در منطقه الکروم شهر الهرمل تعقیب کردند و سپس به سمت دو سرنشین آن تیراندازی کردند که سپس معلوم شد این دو نفر از نیروهای اطلاعات ارتش بودند».

بر اثر این حادثه یکی از دو نیروی اطلاعات ارتش لبنان در دم کشته شد و دیگری هم مجروح شده که توسط صلیب سرخ به بیمارستان العاصی در الهرمل منتقل شد

این نخستین بار نیست که حمله مسلحانه به کادر ارتش لبنان در منطقه الهرمل در نزدیکی مرز سوریه ثبت شده است. جایی که گذرگاه امن برای تجارت غیرقانونی  اسلحه و مواد مخدر آن به سوریه تلقی می‌شود. دو سرباز ارتش لبنانی در نُه فوریه کشته شدند و  سه نفر دیگر در حین تعقیب و گریز یک فرد تحت تعقیب دستگاه امنیتی در الهرمل، زخمی شدند.

دو سرباز دیگر ارتش لبنان هم در عین یک عملیات دیگر تعقیب و گریز که به تیراندازی میان آنها با فرد فراری منجر شد کشته شده و سه سرباز دیگر زخمی شدند.

واحدهایی نظامی از ارتش لبنان یک حصار امنیتی را در اطراف الهرمل برای پیگرد عاملان تیراندازی امروز و بازداشت آنها ایجاد کرده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند