کدخبر: ۳۲۷۳۱۲ لینک کوتاه

از سوی خبرگزاری رسمی سوریه؛

حمله ارتش ترکیه به تاسیسات شیمیایی و کشته شدن ۲۱۰۰عضو ارتش سوریه تکذیب شد

اقتصادنیوز؛ به دنبال ادعای رئیس‌جمهور ترکیه مبنی بر حمله به تأسیسات شیمیایی سوریه و همچنین کشته شدن ۲۱۰۰ نیروی ارتش سوریه، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) این ادعا را غیر واقعی دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ سانا، خبرگزاری رسمی سوریه ادعای اردوغان مبنی بر حمله به تأسیسات شیمیایی سوریه را «کذب» و جنگ رسانه‌ای توصیف کرد.

خبرنگار این خبرگزاری گفت: «رئیس‌جمهور ترکیه سیاست گمراه کردن را در پی گرفته و مدعی است که تأسیسات شیمیایی سوریه را نابود کرده است؛ اگر سخن اردوغان درست باشد که تأسیسات شیمیایی در ۱۳ کیلومتری حلب نابود شده است، بنابراین باید تعداد بسیاری ساکنان مناطق اطراف و حتی در شهر ادلب نیز کشته می‌شدند.»

او افزود: «همه می‌دانند که سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی در گزارش‌های خود تأکید کرده است که سوریه هیچ تأسیسات شیمیایی ندارد.»

خبرنگار سانا در خصوص ادعای اردوغان در خصوص کشته شدن ۲۱۰۰ نفر از نیروهای ارتش سوریه نیز گفت که این ادعا با هدف سرپوش نهادن بر شکست‌های بزرگ تروریست‌ها بیان شده است.

اردوغان ساعاتی پیش ضمن دفاع از علل حضور نظامی ترکیه در سوریه، مدعی شد که پاسخ نظامی ترکیه به کشته شدن نیروهای این کشور در سوریه، موجب کشته شدن ۲۱۰۰ نیروی حامی دولت سوریه و انهدام حدود ۳۰۰ خودروی نظامی شده است.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند