کدخبر: ۳۲۷۳۱۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

برگزاری کنسرت لغو شده در ایران بر روی پشت بام خانه ! +عکس

اقتصاد نیوز:در روز‌های کرونایی فرهنگ و هنر ایران که کنسرت‌ها، سینماها، نمایش‌ها و در کل تقریبا تمام فعالیت‌های هنری تعطیل شده، بنیامین بهادری، خواننده موسیقی پاپ، با تدارک کنسرتی متفاوت برای هوادارانش در صدر تیتر‌های رسانه‌های –به‌خصوص- مجازی قرار گرفته است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از شهروند، کنسرتی که حداقل در فضای مجازی و نزد دوستداران این خواننده با استقبال زیادی مواجه شده و بسیاری بر این باورند که چنین حرکات امیدوارکننده‌ای می‌تواند در حال و روز پراسترس فعلی کشور هوایی تازه باشد برای مردم خسته از اخبار بد و نگران‌کننده.

Zaryadye Park

در ادامه گفت‌وگویی با این خواننده را می‌خوانید:

کنسرت‌های مشابه کنسرت خودتان را دیده بودید؟

واقعیت اینجاست که هرگز چک نکرده‌ام یا با چنین موردی برخورد نداشته‌ام. این ایده به ذهنم رسید و انجامش دادیم. اصلا چرا یک کنسرت باید لغو شود؟ اگر هم اتفاقی شبیه به این افتاده من پیگیر نبوده‌ام و یادم نیست. به نظرم مهم هم نیست که چه کسی اول انجام داده باشد، مهم این است که درست و به نفع مردم به نتیجه برسد.

اینکه برای ٧هزار نفر کنسرت دادید، نگران نبودید حضورتان برایشان عادی شود و از کنسرت بعدی‌تان استقبال نشود؟

جواب این سوال شما بستگی به شرایط دارد. در حال حاضر شرایط پیش رو قابل پیش‌بینی نیست؛ اما آنچه به‌عنوان جواب این سوال در نظر می‌گیرم این است که بی‌شک به جای تکرار ترجیح می‌دهیم کنسرت جدیدی را برنامه‌ریزی و برگزار کنیم.

در بعضی از سایت‌ها کنسرت زنده شما را کاری تبلیغاتی و نمایشی خوانده‌اند. پاسخی برای این انتقادات ندارید؟

اشکالی ندارد. من همیشه گفته‌ام اگر کسی حال خوبی می‌دهد حالش را نگیریم و با برچسب اشتباه خوبی‌اش را به بدی تبدیل نکنیم. به این سایت‌ها هم می‌گویم حال کار خوب ما را نگیرند. به هر حال آن‌ها آزادند آنچه تصور می‌کنند را بازگو کنند.

گفتگو با بنیامین بهادری درباره کنسرت ٧هزار نفره‌اش در فضای مجازی

مدتی است که از درخواست مجوز از سوی خوانندگان برای کنسرت‌های رایگان صحبت می‌شود که ظاهرا موانعی در کار است و مجوز این نوع اجرا‌ها داده نمی‌شود. به نظرتان این نوع اجرای مجازی می‌تواند جایگزینی برای کنسرت‌های عمومی رایگان باشد؟

بله، به نظرم شیوه جذاب و جدیدی است. چه پیش از من کسی انجام داده باشد چه من اولین باشم، مهم نیست. مهم این است که اگر همه‌گیر بشود احتمالا خیلی خوب و تأثیرگذار خواهد شد.

اجرا برای ٧‌هزار نفر نگران‌کننده نبوده که مبادا تازگی حضورتان برای تماشاگران از دست برود؟

دو نکته وجود دارد؛ یک اینکه من کنسرت ٧‌هزار نفری را در لس‌آنجلس تجربه کرده‌ام. برای ما حال خوبی که مردم در کنسرت‌مان دارند، بیشتر از تعداد صندلی‌ها مهم است؛ این تصمیم هم چیزی شبیه همین تفکر است. آرزو می‌کردم صد‌ها هزار نفر از این یک ساعت استفاده کنند که البته در این یک ساعت چهل هزار نفر ما را همراهی کردند که تعداد نفرات ثابت ٧‌هزار نفر بوده است پس باید در جواب شما بگویم اصلا. من هرگز بیشتر از یکی دو هفته آینده‌نگری نکرده و عمدتا به این چیز‌ها فکر نمی‌کنم.

آیا به نظرتان در بین اجرایتان با اجرا‌های مجازی زنده خوانندگان غربی شباهت‌ها و تفاوت‌هایی هست؛ در چه جنبه‌هایی؟

اجرای مجازی خواننده‌های غربی روی صحنه و جلوی مردم است. ما خودمان هم این کار را کرده‌ایم. سال‌هاست که این کار انجام می‌شود؛ اما این موضوعش فرق می‌کند که کنسرتی لغو و به جای آن در پشت بام خانه خودمان به صورت آنپلاگد برگزار شده است؛ شاید درست باشد بگویم صمیمی و خانگی. ما نمی‌توانستیم ازخانه بیرون بیاییم، بین مردم برویم و در جمعیت کنسرت بگذاریم تا دیگرانی که نیستند ببینند. حقیقت این است که نمی‌دانم دیگران چگونه برگزار کرده‌اند و تفاوت در چیست؛ البته که مهم هم نخواهد بود. تصمیم ما این بود که حال خوب را منتشر کنیم همین.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند