کدخبر: ۳۲۷۵۱۰ لینک کوتاه

رییس سازمان اورژانس کشور:

تجهیزات اورژانس و بیمارستان های هدف کروناویروس تامین است

اقتصادنیوز :رییس سازمان اورژانس کشور گفت: ۸۰ درصد بیماران مبتلا به کروناویروس در منزل بهبود پیدا کرده و در ۲۰ درصد مواقع نیاز به بستری در بیمارستان ها دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، پیرحسین کولیوند، در خصوص برگزاری جلسه کمیته فنی و عملیات قرارگاه مدیریت بیماری کرونا که عصر امروز برگزار شد، گفت: این جلسه با حضور نمایندگان برخی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی برگزار شد که در طی آن، شهرداری گزارش عملکرد خود در خصوص مقابله و پیشگیری از کروناویروس را بیان کرد.

وی افزود: شهرداری در این زمینه عملکرد مطلوبی داشته و در رابطه با نظافت شهر و اماکن عمومی، تمهیدات خوبی را انجام داده است.

دکتر کولیوند با بیان اینکه در این جلسه در خصوص حمایت از مددجویان کمیته امداد نیز بحث و تبادل نظر شد، تصریح کرد: سازمان اورژانس، کشور، روزانه پاسخگوی ۱۰ تا ۱۵ هزار تماس از سوی مردم عزیز در موضوع کروناویروس است.

وی با بیان اینکه تیم‌های عملیاتی ویژه در سطح کشور همچنان فعال هستند، خاطرنشان کرد: آمبولانس‌های ویژه انتقال بیماران کروناویروس فعال بوده و هیچ گونه خللی در کار اورژانس به وجود نیامده و علاوه بر خدماتی که قلبا به مردم ارائه می‌شد، خطوط ویژه ای که برای کروناویروس تدارک دیده شده نیز پاسخگوی نیازهای مردم است.

رئیس سازمان اورژانس کشور با تاکید بر اینکه سفرهای غیرضروری باید کنسل شود، عنوان کرد: چنانچه مردم در خصوص کروناویروس سوالی داشتند می‌توانند با ۱۹۰ تماس بگیرند و اگر علائمی مانند تب، سرفه و تنگی نفس را یکجا، در خود مشاهده کردند، سریعاً با ۱۱۵ تماس بگیرند تا از طریق آمبولانس‌های ویژه به نزدیک ترین بیمارستان هدف، انتقال داده شود.

وی افزود: ۸۰ درصد بیماران مبتلا به کروناویروس در منزل بهبود پیدا کرده و در ۲۰ درصد مواقع نیاز به بستری در بیمارستان‌ها دارند. در حال حاضر نیز تعداد قابل توجهی از هموطنان بهبود پیدا کرده و ترخیص شده‌اند.

دکتر کولیوند در خصوص تجهیزات مورد نیاز اورژانس بیان کرد: تجهیزات‌های موردنیاز بیمارستان‌های هدف کروناویروس تامین است.

وی با اشاره به تعداد کافی آمبولانس‌های اورژانس، اظهار کرد: تمام نیروی‌های اورژانس در حالت آماده باش کامل به صورت شبانه روزی قرار دارند و اگر مشکلی ایجاد شود، می‌توانیم به طور کامل همه موارد را پوشش دهیم.

وی توضیح داد: از نظر لباس و تجهیزات لازم به مقدار مناسب تهیه شده و در انبار نگهداری می‌شود و در مجموع مشکلی در این زمینه نیست.

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه پرسنل اورژانس با آخرین تجهیزات ایمنی برای مقابله با ویروس کرونا تجهیز هستند، یادآور شد: از زمان شیوع ویروس کرونا تمهیدات لازم پیش بینی شد و منابع مالی آن تامین شد. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند