کدخبر: ۳۲۷۶۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پوتین: دیگر هیچ کشوری جسارت حمله به روسیه را ندارد

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری روسیه با اشاره به تجهیز ارتش این کشور به پیشرفته‌ترین تسلیحات گفت: وضعیتی را ایجاد کرده‌ایم که هیچکس به فکر جنگ با روسیه نباشد و دیگر کسی به خود جرات ندهد که ما را تهدید کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ولادیمیر پوتین در مصاحبه با خبرگزاری تاس در چارچوب طرح «۲۰ سوال از ولادیمیر پوتین» به مناسبت بیستمین سالگرد حکومت وی که بخشی از ان امروز منتشر شد، گفت: روسیه قصد ندارد با هیچ کشوری بجنگد اما وضعیتی را ایجاد می کند که دیگران هم به فکر حمله به ما نیفتند.

رئیس جمهوری روسیه گفت: بودجه دفاعی روسیه ازنظر میزان آن، در مکان هفتم جهانی قرار دارد و باتوجه به این شاخص، روسیه پس از آمریکا، چین، عربستان سعودی، انگلیس، فرانسه و ژاپن قرار دارد. 

وی ادامه داد: علاوه بر این هزینه‌های نظامی ما سال به سال کاهش می‌یابد و بودجه نظامی کشورهای دیگر افزایش پیدا می‌کند.   

به گفته پوتین، وضعیت بی‌سابقه‌ای بوجود آمده است چرا که روسیه در عرصه دفاعی دیگر مانند سابق نقش کشوری که می‌خواهد به دیگران برسد را بازی نمیکند بلکه این دیگران هستند که می‌خواهند به روسیه برسند. 

وی افزود: ما برای نخستین بار چند نمونه تسلیحات تهاجمی پیشرفته ساخته‌ایم که هیچ کشوری علم آن را ندارد اتفاقی که هیچگاه در جهان رخ نداده بود.

پوتین خاطرنشان کرد که منظورش ساخت مجموعه‌های موشکی مافوق صوت ازجمله موشک‌های قاره پیما است.

وی یادآوری کرد که در سال ۲۰۰۰ میلادی ارتش روسیه بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نیروی نظامی داشت اما همینک تعداد آنها به حدود یک میلیون نفر رسیده و سهم تسلیحات پیشرفته در نیروهای مسلح روسیه از ۶ درصد به حدود ۷۰ درصد رسیده است.

 رئیس جمهوری روسیه تصریح کرد که تسلیحات مافوق صوت امکان حفظ ثبات راهبردی در جهان را فراهم می‌کند. 

پوتین گفت: آمریکا سیستم پدافند موشکی ایجاد کرد تا این ثبات راهبردی و موازنه استراتژیک را از بین ببرد، آنها فکر کردند که سپر موشکی به طرف مقابل اجازه نمیدهد تا در صورت بکارگیری سلاح هسته ای پاسخ دهد اما مجموعه‌های موشکی ما با سرعت مافوق صوت از هر سیستم پدافندی عبور می‌کند؛ این تسلیحات ثبات راهبردی را نه فقط برای روسیه بلکه برای امنیت بین المللی حفظ می کنند.    

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند