کدخبر: ۳۲۷۶۳۹ لینک کوتاه

آیا واقعا انیمیشن «سیمپسون ها» شیوع ویروس کرونا را پیشگویی کرده بود؟

اقتصاد نیوز:«خانواده سیمپسون ها» را می توان از محبوب ترین خانواده های انیمیشنی در سراسر جهان دانست. این انیمیشن محبوب دارای ویژگی هایی است که همیشه در کانون توجه قرار می گیرد. برای مثال، پیشگویی های مرتبط با انیمیشن سیمپسون ها باعث تعجب عموم شده است. شاید بتوان جدیدترین پیشگویی های مهم سیمپسونها را ریاست جمهوری دونالد ترامپ، ادغام دیزنی-فاکس و در نهایت شیوع کرونا دانست.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب ، به نظر می رسد نویسندگان پیشگویی های "سیمپسونها" بار دیگر، یک رویداد بزرگ جهانی را با موفقیت پیشبینی کرده اند. مجموعه ای از عکسهای قسمتهای قدیمی این کمدی انیمیشن طولانی که در هفته جاری بین مردم در شبکه های اجتماعی منتشر شده نشان می دهد که "سیمپسونها"  بیش از یک دهه پیش، از شیوع یک بیماری تنفسی اطلاع داشتند.

مجموعه تصاویری، که گمان می رود از یکی از قسمتهای پخش شده در سال 1993 گرفته شده باشد ، نشان می دهد شخصیت های مختلفی در حال انتشار و ابتلا به ویروسی مرگبار هستند. در مورد این پیشگویی تصاویر مختلفی منتشر شده است. برای مثال در یک بخش یک خبرنامه  نشان داده می شود که گزارشی راجع به "ویروس کرونا" ارائه می دهد. در بخشی دیگر نیز تعدادی کارگر نشان داده می شوند که در یک کارخانه بسته بندی در  ژاپن کار می کنند و با سرفه یکی از کارگران در یک جعبه، بیماری از ژاپن به سراسر جهان منتقل می شود.

جالب است که این کارگر قبل از سرفه کردن در جعبه خطاب به هومر سیمپسون می گوید من آنفولانزا دارم. این قسمت ها به بخشی از سریال در سل 1993 مرتبط است و پیشگویی چنین اتفاقی از دید بسیاری از افراد حیرت انگیز است. به خصوص که در یکی از گرافیک های پشت زمینه کارتون نیز نوشته شده است این "آخرالزمان"  است نه "ویروس کرونا".

آیا واقعا انیمیشن «سیمپسون ها» شیوع ویروس کرونا را پیشگویی کرده بود؟

در سال 2016 ، اپیزودی از فصل 11 این سریال نیز سیمپسونها از "ترامپ" به عنوان "رئیس جمهور ترامپ" یاد می کنند . این در حالی است که ترامپ در آن زمان هنوز رئیس جمهور نبود. در بخشی از فصل 10 نیز اشاره شد که کمپانی های فاکس و دیزنی به هم می پیوندند و این پیشگویی  سالها پیش از آن بود که  دیزنی، فاکس را در دنیای واقعی خریداری کند.

البته "سیمپسون ها" تنها پیشگویان کرونا نیستند. اخیرا تصاویری در اینترنت دست به دست می شوند که نشان می دهند یک نویسنده نیز این ویروس را پیشگویی کرده بود. این نویسنده دین کونتز نام دارد و  با استناد به گزیده ای از رمان سال 1981 "چشم های تاریکی" ، که درباره "سلاح بیولوژیکی جدید" بنام "ووهان 400"  است می گوید که این ویروس از پیش حدس زده شده بود.

این موضوع بسیار نگران کننده است. چون به نظر می رسد  دین کونتز شیوع کروناویروس 2020 را در سال 1981 در "چشم های تاریکی" پیش بینی کرده بود آن هم در شرایطی که خانواده کروناویروس ها اساسا ناشناخته بودند.  این رمان، داستان یک آزمایشگاه نظامی چینی را روایت می کند که ویروس جدیدی به نام ووهان 400 ایجاد می کند تا به طور بالقوه به عنوان یک سلاح بیولوژیکی در زمان جنگ مورد استفاده قرار گیرد.

تصویری از صفحه ای از کتاب دیگر  نیز منتشر شده که در آن آمده است: "در حدود سال 2020 یک بیماری شدید مانند ذات الریه در سراسر جهان گسترش می یابد . این ویروس به ریه ها و لوله های تنفسی حمله می کند و در برابر همه روشهای درمانی شناخته شده مقاومت می کند." در حقیقت ، این گزیده ای است از کتاب "پایان روزها" اثر سیلویا براون.

در مورد "ووهان 400" ، شباهت های آن با ویروس کرونای 2020 به شهرمبداء بیماری مرتبط است. کوونتز سلاح بیولوژیکی را یک بیماری بسیار عفونی و مغزی می داند که 100٪ "میزان کشتار" دارد. اما کرونا ویروس واقعی یک بیماری تنفسی است که میزان مرگ و میر بین 2 تا 4 درصد در ووهان (مرکز شیوع آن ) و 7/7 درصد خارج از ووهان ثبت کرده است.

این مطلب برایم مفید است
288 نفر این پست را پسندیده اند