کدخبر: ۳۲۷۸۲۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ماسک نخرید، جلوی ویروس را نمی‌گیرد !

اقتصاد نیوز: در پی شیوع ویروس کرونا در جهان،بسیاری از مردم در کشورهای مختلف جهان تلاش و هزینه زیادی برای خرید ماسک های تنفسی کرده اند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از دیجیاتو، «جروم آدامز»، رئیس بهداری دولت آمریکا به تازگی با انتشار توییتی از مردم آمریکا درخواست کرد تا ماسک نخرند. وی تأکید می کند که ماسک ها مانع از مبتلا شدن فرد به ویروس کرونا نمی شوند و باید آنها را برای کادر درمانی بیمارستان ها ذخیره کرد.

کرونا آلودگی هوا ماسک تنفسی

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC) می گوید افرادی که نشانه های بیماری کووید-19 را دارند، باید به صورتشان ماسک بزنند تا با این اقدام پیشگیرانه، افراد دیگر را به این ویروس مبتلا نکنند. این مرکز به افراد سالم توصیه می کند تا به جای استفاده از ماسک، دستان خود را به طور مرتب شسته و از دست زدن به چشم ها و صورت خودداری کنند.

متخصصین بهداشتی در آمریکا نگران هستند که کادر درمانی بیمارستان ها نتوانند به مقدار کافی ماسک دریافت کرده و از خود در برابر ویروس کرونا محافظت کنند. ماسک در بسیاری از فروشگاه های آمریکا و دیگر کشورها نایاب شده و تولیدکنندگان توانایی پاسخگویی به حجم بالای تقاضا را ندارند.

ویروس کرونا در چندین ایالت آمریکا از جمله کالیفرنیا، واشنگتن و اورگن از طریق تماس فرد به فرد در حال گسترش است و به زودی در نیویورک نیز بدین گونه شیوع پیدا خواهد کرد. خوشبختانه بیشتر افراد سالم در صورت مبتلا شدن به این ویروس زنده می مانند. ولی در برخی موارد، خصوصاً در افرادی که بیماری های قلبی داشته یا سالخورده هستند، می تواند به مرگ منجر شود.

هم اکنون واکسنی برای ویروس کرونا ساخته نشده تا بتوان بدن را در برابر آن مصون نگه داشت و روش های درمان آن نیز در حال توسعه هستند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا می گوید در حال حاضر «بهترین» روش برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا، قرار نگرفتن در معرض این ویروس است؛ یعنی خودداری از تماس با افراد بیمار، بیرون نرفتن از خانه هنگام بیماری (برای جلوگیری از مریض کردن دیگران)، شستن مرتب اشیاء و سطوحی که زیاد به آن دست زده می شود (مثل دستگیره درب)، شستن مرتب دستان و یا در صورت در دسترس نبودن آب و صابون، تمیز کردن آنها با محلول ضدعفونی کننده.

 

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند