کدخبر: ۳۲۷۹۹۸ لینک کوتاه

نتایج یک نظرسنجی درباره سیاست‌های ایران برای مهار بحران کرونا

اقتصادنیوز: نتایج نظرسنجی‌ کانال تلگرامی اقتصادنیوز درباره راهکارهای مقابله با کرونا نشان‌دهنده آن است که جامعه آماری این نظرسنجی، اقدامات دولت در مواجهه با بحران کرونا را کافی ارزیابی نمی‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز، حدود 34 درصدر از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی بهترین گزینه برای مهار بحران را «تعطیلی همه ادارات دولتی، مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال»  می‌دانند.همچنین در این نظرسنجی 28 درصد مخاطبان خواهان «قرنطینه‌ شهرهای درگیر با بیماری» شده‌اند، 18 درصد هم از گزینه«تعطیلی کلانشهرهای درگیر و قرنطینه تمام مردم در خانه» حمایت کرده‌اند.به این ترتیب 80درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی بر این باورند که راهکارهای اتخاذشده از سوی نهادهای مسئول برای مهار بحران کافی نیست.

نظرسنجی

نکته جالب توجه عدم اقبال نظر دهندگان به راهکار وزارت بهداشت برای اعزام 300 هزار اکیپ به سطح شهرها برای کنترل شیوع بیماری بوده است. این گزینه تنها 6درصد آراء را جلب کرده است. راه حل فعلی یعنی «تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا پایان سال و تداوم کار ادارات» هم تنها 8درصد مخاطبان را به خود جلب کرده است.

«کاهش ساعات اداری یا دورکاری کارمندان دولت» و «تعطیل نشدن یا کاهش نیافتن ساعات کار ادارات، مدارس و دانشگاه ها» هم با 3 درصد در پایین جدول نظرات قرار گرفته است.

 4300 نفر از مخاطبان کانال تلگرامی اقتصادنیوز در این نظرسنجی شرکت کرده بودند.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند