بن علوی: اعراب در سوریه و عراق دخالت نکردند چون قادر به این کار نبودند

کدخبر: 328052
اقتصاد نیوز: وزیر امور خارجه عمان تاکید کرد که کشورهای عربی در امور داخلی سوریه یا عراق در طول بحران‌هایشان که در چند سال اخیر افزایش یافته‌، دخالت نکرده‌اند زیرا قادر به این کار نبودند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا،  یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان در کنفرانس مطبوعاتی که در پایان نشست وزیران خارجه کشورهای عربی در قاهره برگزار شد، گفت: کشورهای عربی در امور داخلی سوریه دخالت نکردند زیرا قادر به این کار نبودند و نیز در امور عراق دخالت نکردند زیرا اعراب تا مدتی نمی‌توانستند با آمریکا همکاری کنند و همه اینها از جمله شاخص‌های منفی برای وجهه کشورهای عربی در منطقه بودند.

بن علوی در ادامه اظهار کرد: همسایگی و نزدیکی کشورهای عربی و ترکیه به دلیل نوسانات موجود میان دولت‌های آنها فصلی و موقتی بوده اما اساسا خصمانه نیست بلکه بر حفظ منافع دو طرف استوار است.

روز چهارشنبه صد و پنجاه و سومین نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب به ریاست بن علوی و با حضور احمد ابوالغیط، دبیرکل این اتحادیه در مقر آن در شهر قاهره برگزار شد.

در ابتدای جلسه محمد علی الحکیم، وزیر خارجه عراق ریاست دوره جدید نشست را به بن علوی تحویل داد.

پیش از این نشست وزارتی، کمیته چهارجانبه مربوط به تحولات ایران به ریاست انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه و با حضور وزرای مشاور کشورهای عضو و ابوالغیط برگزار شد.

همچنین وزرای خارجه اتحادیه عرب نشست مشورتی پشت درهای بسته به ریاست بن علوی و با حضور ابوالغیط داشتند.


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما