در گفت‌وگو با ظریف درباره شیوع کرونا؛

بورل همبستگی و حمایت اتحادیه اروپا با ایران را اعلام کرد

کدخبر: 328099
اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک رشته پیام توییتری به محورهای گفت‌وگوی تلفنی‌اش با وزیر امور خارجه کشورمان اشاره کرد.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره گفت‌وگوی تلفنی اخیرش با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه توییترش نوشت: درباره شیوع کرونا با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفت‌وگویی تلفنی داشتم. همبستگی و حمایت اروپا را تصریح کردم. به عنوان بخشی از واکنش جهانی اتحادیه اروپا، یک‌شنبه گذشته اولین سری تجهیزات پزشکی را به ایران فرستادیم.

بورل بدون اشاره به این که طرف‌های اروپایی برجام تا به حال به هیچ یک از تعهدات برجامی خود عمل نکرده‌اند اظهار کرد: موضوع برجام را در پی جلسه اطمینان‌بخش هفته گذشته کمیسیون مشترک برجام، مطرح کردم. تلاش‌ها برای بازگشت ایران به اجرای کامل توافق هسته‌ای ادامه می‌یابد.

او افزود: همچنین به گزارش‌های اخیر آژانس بین‌المللی انرِژی اتمی، از جمله نیاز به تداوم همکاری خوب ایران با آژانس از طریق ارائه توضیحات لازم و دادن دسترسی به برخی مکان‌ها اشاره کردم. حمایت اتحادیه اروپا از آژانس همچنان به قوت قبل است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما