فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران:

فرد مبتلا در شهر می‌تواند ۱۰۰ نفر را آلوده کند

کدخبر: 328501
فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه با وجود شیوع کرونا افرادی مراسم برگزارکرده اند گفت: برپاکنندگان مراسم های مخفیانه با جان افراد جامعه بازی می کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار مهر، علیرضا زالی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران، با تاکید بر اینکه مردم باید از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند اظهار داشت: اطلاعاتی مبنی بر اینکه تعدادی از افراد در اطراف تهران به طور مخفیانه مراسم‌هایی را برگزار کرده‌اند داریم اما این افراد باید بدانند با این کار جان خود و دیگر افرادی که در یک محل جمع کرده‌اند را به خطر انداخته‌اند.

زالی با اشاره به اینکه وقتی برگزاری فریضه مهم نماز جمعه لغو می‌شود یعنی مسئله بسیار مهم و جدی است گفت: اگر امروز فردی در شهر آلوده به ویروس شود، حداقل 100 نفر را آلوده می‌کند و باید این نکته را مد نظر قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه کرونا در همه کشورها در حال پیشروی است بیان داشت: افزایش آمار مبتلایان در کشور قابل انتظار است و تنها راه کنترل و پیشگیری، نبود ارتباطات اجتماعی و کاهش مراودات اجتماعی و عدم حضور افراد در جامعه است و اگر افراد جامعه این موضوع را به طور جدی رعایت نکنند افزایش آمار مبتلایان شتاب بیشتری خواهد گرفت.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران گفت: افراد مبتلا که بهبود پیدا می‌کنند اگر زودتر از موعد و زمان تعیین شده به خانه بروند همه افراد را آلوده خواهند کرد و این افراد باید توجه داشته باشند مطلقاً نباید با افراد در ارتباط باشند.

زالی عنوان داشت: مردم از مراجعه بی جا به بیمارستان‌ها خودداری کنند چرا که یکی از دلایل افزایش ابتلاء می‌تواند مراجعات غیرضروری و حضور بیش از حد در بیمارستان‌ها باشد.

وی در خصوص مداخلات بیشتر برای کاهش حضور مردم در شهرها و ماندن در خانه گفت: اگر حجم مداخلاتمان نسبت به دو هفته گذشته افزایش نیابد، دچار مشکل می‌شویم و در حال حاضر میزان مداخله ما در سطح شهر تهران متوسط است و باید سختگیرانه تر اعمال شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما