کدخبر: ۳۲۸۵۲۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اقدامات جدید عربستان برای مقابله با کرونا

اقدامات جدید عربستان برای مقابله با کرونا

اقتصادنیوز: عربستان از بیم شیوع کرونا، دانشگاه، مدارس و فعالیت‌های آموزشی در مساجد را تعطیل اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شبکه سعودی العربیه، وزارت آموزش عربستان سعودی اعلام کرد که از روز دوشنبه همه مدارس، دانشگاه‌ها و موسسه های آموزشی در این کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کووید۱۹ تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌شود.

عربستان همچنین همه فعالیت‌های آموزشی و قرآنی در مساجد این کشور را تا اطلاع بعدی تعطیل اعلام کرد.

وزارت آموزش عربستان افزود که در دوره تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، آموزش به دانشجویان و دانش‌آموزان از طریق آموزش از راه دور پیگیری خواهد شد.

«حمد بن محمد آل الشیخ» وزیر آموزش عربستان به العربیه یادآورشد که تعطیلی مراکز آموزشی شامل حال دانش‌آموزان، معلمان و کارکنان اداری این مجموعه می‌شود.

همزمان با اعلام تعطیلی مراکز آموزشی، استان قطیف واقع در شرق عربستان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت موقت قرنطینه شد.

العربیه روز یکشنبه اعلام کرد که فعالیت بخش‌های دولتی و موسسات خصوصی بطور موقت در قطیف متوقف خواهد شد. منع ورود و خروج به این استان به اجرا در می‌آید اما مقام ها اجازه خواهند داد تا افراد ساکن در این منطقه به مناطق محل سکونت خود بازگردند.

وزارت بهداشت عربستان امروز همچنین از ثبت چهار مورد جدید کرونا در این کشور خبر داد و شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را در مجموع ۱۱ تن اعلام کرد.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند