کدخبر: ۳۲۸۶۱۹ لینک کوتاه

اروپا درخواست کرد؛

ترکیه مانع ورود پناهجویان به قاره‌ی اروپا شود

اقتصادنیوز: رئیس کمیسیون اروپا با درخواست از ترکیه برای دور کردن پناهجویان از مرزهای یونان، اظهار داشت آنکارا نباید برای رفع نگرانی‌هایش به فشار متوسل شود.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ون‌درلین در نشست خبری با بیان اینکه ترکیه وظیفه دارد پناهجویان را از مرز یونان دور کند، گفت: «یافتن راهکاری برای این وضعیت، به کاهش فشاری که بر مرزهای [اروپا در یونان] گذاشته شده، نیاز دارد».

وی توضیح داد اضطراری‌ترین مسئله‌ای که باید حل شود، اطمینان حاصل کردن از حق اعطای پناهندگی و جابجا کردن مردم مخصوصا کودکان از مرزهای یونان به داخل اروپا و همچنین ارائه کمک به ترکیه و یونان است.

پیش از این دولت آلمان خبر داده بود اتحادیه اروپا قصد دارد حدود ۱۵۰۰ کودک پناهجوی گرفتار در مرز ترکیه-یونان را بپذیرد و برلین نیز در این امر مشارکت می‌کند.

دولت ترکیه از چند روز پیش و به بهانه کشته شدن ده‌ها نظامی خود طی ماجراجویی جدید در سوریه، گذرگاه‌های مرزی به سمت اروپا را به روی پناهجویانی که می‌خواستند به این قاره بروند، باز کرد. دولت یونان اما با استفاده از چند هزار نیروی امنیتی و پلیس به ممانعت از ورود پناهجویان پرداخت.

منابع حاضر در مرز یونان با ترکیه نیز می‌گویند پلیس و نیروهای امنیتی یونانی از گاز اشک‌آور و نارنجک‌های دودزا برای متفرق کردن پناهجویان که قصد عبور از مرز را دارند، استفاده می‌کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند