کدخبر: ۳۲۸۶۶۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ساخت دستگاه تشخیص کرونا از راه دور +عکس

ساخت دستگاه تشخیص کرونا از راه دور +عکس

​اقتصاد نیوز:یک گروه پزشکی چینی در شهر ووهان اعلام کردند که موفق به تولید دستگاهی برای تشخیص از راه دور بیماری کرونا با استفاده از بررسی های مافوق صوت شده اند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، دستگاه یادشده علاوه بر بررسی وضعیت ریه‌های افراد مشکوک به بیماری، می‌تواند وضعیت قلب و شریان‌های حیاتی آنان را نیز از راه دور بررسی کند.

ساخت دستگاه تشخیص کرونا از راه دور

استفاده از این وسیله احتمال آلودگی و انتقال عفونت به خود دستگاه و نیز افرادی که با آن کار می‌کنند را کاهش می‌دهد و موجب کاهش نگرانی و اضطراب پزشکان و بیماران نیز می‌شود.

به گفته دکتر لی جینگ از کارکنان دانشگاه پکن با توجه به آسیب ناشی از بیماری کرونا به ریه‌های افراد، با استفاده از این دستگاه می‌توان شرایط تنفسی اشخاص را به دقت کنترل کرد.

دستگاه یادشده در مقایسه با روش سی تی اسکن دقت بالاتری دارد و کارکنان بیمارستان‌ها بعد از پشت سرگذاردن چند جلسه آموزشی کوتاه می‌توانند اطلاعات مربوط به هر بیمار را به این دستگاه منتقل و نتیجه تشخیص نهایی را دریافت کنند.

دستگاه یادشده که ابعادی به اندازه یک گوشی دارد، در حال حاضر در چند بیمارستان در ووهان و در سایر نقاط چین مورد استفاده قرار گرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند