ادعای جدید عربستان سعودی علیه ایران

کدخبر: 328840
اقتصادنیوز: شورای وزیران سعودی به ریاست «سلمان بن عبدالعزیز» امروز (سه شنبه) تشکیل جلسه داد و در خصوص موضوعات مختلف داخلی و جهانی بحث و گفت‌و‌گو صورت گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس شورای وزیران سعودی ضمن ذکر اقدامات صورت گرفته در استان قطیف برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، از همه دستگاهها و سازمان‌های این کشور خواست تا در این امر همکاری کنند.

دولت سعودی در ادامه ایران را به «اقدام غیر مسئولانه» در رفتار با شهرندان عربستانی متهم کرد و مدعی شد که ایران ورود شهروندان عربستانی به خاک را تسهیل کرده و بدون زدن مهر بر روی گذرنامه‌هایشان آنان را می‌پذیرد و این موضوع برای سلامتی خطرناک است.

شورای وزیران سعودی در ادامه مدعی شد که اقدامات ایران تلاش‌های جهانی برای مبارزه با کرونا را با مانع روبه رو کرده و این موضوع، اشاعه بیماری کرونا را مستقیما متوجه ایران می‌کند.

پیش از این نیز یک مقام مسئول در عربستان سعودی در بیانیه‌ای با اشاره به ابتلای تعدادی از شهروندان سعودی به ویروس کرونا، ایران را مسئول شیوع این بیماری نه تنها در عربستان بلکه در سطح جهان برشمرده بود.

عربستان سعودی همچنین ضمن توصیه به شهروندان خود مبنی بر عدم سفر به ایران، تهدید کرده است که چنانچه شهروندی از این امر تخطی کند، اقدامات شدیدی علیه او اتخاذ خواهد شد.

در نشست امروز هیأت وزیران سعودی اعلام شد که تا کنون تست کرونای ۲۰ نفر در این کشور مثبت اعلام شده و ۲۰۳۲ نفر نیز در قرنطینه خانگی و ۴۶۸ تن دیگر در قرنطینه بیمارستانی قرار گرفته‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما