معاون وزیر بهداشت بریتانیا هم به کرونا مبتلا شد+عکس

کدخبر: 328883
اقتصادنیوز: معاون وزیر بهداشت انگلیس روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به ویروس کرونا مبتلا شده و خود را قرنطینه کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا «ندین دوریس» در این بیانیه اعلام کرد نتیجه آزمایش تشخیص ابتلا به کرونای وی مثبت شده و «به محض کسب خبر در این رابطه تمام اقدامات احتیاطی را انجام داده و خود را در خانه قرنطینه کرده است».

FIVPehZB7WzZ

«مت هنکوک» وزیر بهداشت انگلیس در واکنش به این خبر ابراز تاسف کرد و گفت: او با قرنطینه کردن خود کار درستی انجام داده است.

دیلی تلگراف که اولین خبر در این رابطه را گزارش داد یادآور شد که دوریس پنجشنبه گذشته در نشست با حضور نخست وزیر انگلیس شرکت کرده بود و روز بعد به این بیماری مبتلا شد.  

همچنین «پاول برند» خبرنگار آی. تی. وی در توییتی نوشت معاون وزیر بهداشت در هفته گذشته ۲ بار در رای‌گیری پارلمان شرکت کرده و به این ترتیب احتمال دارد صدها نماینده مجلس را به این ویروس مبتلا کرده باشد.

شیوع ویروس کرونا در انگلیس در روزهای گذشته سرعت بالایی داشته است و تاکنون ۳۸۲ نفر به این ویروس مبتلا شده و ۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

نخست وزیر انگلیس و مشاوران پزشکی دولت پیش بینی‌ می‌کنند که آمار ابتلا به کرونا در روزهای آینده به طرز قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

معاون عالی‌ترین مقام پزشکی انگلیس امروز احتمال قرنطینه شدن کل کشور را برای مهار کرونا رد نکرد.

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس نیز اعلام کرده است که سیاست‌های جدید بر اساس شرایط در صحنه اتخاذ خواهد شد و تا وقتی نیاز نباشد، برنامه‌های محدود کننده اعمال نمی‌شود.  

وی تاکید کرد که سیاست دولت انگلیس بر ایجاد تاخیر در اوج گیری شیوع بیماری تا تابستان استوار است تا نظام درمانی این کشور بتواند خدمات لازم را به مردم ارائه کند.  

جانسون معتقد است که اعمال محدودیت‌های زودتر از زمان مناسب آن، مردم را در دراز مدت خسته خواهد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما