کدخبر: ۳۲۹۰۱۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
بهشت زهرا آماری از فوت شدگان کورنا ندارد

بهشت زهرا آماری از فوت شدگان کورنا ندارد

اقتصادنیوز : مدیرعامل سازمان بهشت زهرا گفت : بهشت زهرا آماری از فوت شدگان کرونا ندارد و براساس بخشنامه استانداری مراسم ۵ شنبه و جمعه آخر سال برگزار نخواهد شد.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ،، سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا با حضور در برنامه تهران ۲۰ در پاسخ به سوال مجری برنامه درخصوص آمار فوت شدگان ناشی از کرونا گفت: ما آمار دقیق نداریم یعنی ۶۰ هزار فوت شده در تهران داریم که از این تعداد ۴۰ هزار آن در تهران دفن می‌شوند.

خال ادامه داد: ۳۰ درصد از این تعداد کسانی هستند که بعد از نامه نگاری بین پزشک قانونی و سازمان بهشت زهرا علت فوت آنها مشخص می‌شود. بهشت زهرا در میان مسئولیت خدمات رسانی دارد. پرسیدن آمار فوت شدگان کرونایی مثل این می‌ماند که به وزارت صنعت و معدن بگوییم چقدر گلدان گل در کشور وجود دارد.

وی افزود: ما کارمان خدمات رسانی است و تلاش مان هم این بوده است که به همه مردم خدمات رسانی کنیم و آرزوی ما هم این است که کسی کارش به بهشت زهرا نیفتد اما اگر هم بیاید تمام تمهیدات اندیشیده شده است که در کمال احترام و کمال تکریم دفن شود.

خال گفت: پیکر فوت شدگان ناشی از کرونا براساس توافق انجام گرفته از بیمارستان به صورت ایزوله به دست ما می‌رسد پس از رسیدن به بهشت زهرا اعضای واحد روحانیون حضور دارند و کل امور شرعی با نظارت این عزیزان انجام می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا تصریح کرد: ما سعی کردیم نهایت تمهیدات لازم را برای حفظ جان پرسنل بهشت زهرا داشته باشیم و تمام وسایل مورد نیازشان را در اختیارشان قرار بدهند.

وی درباره اینکه آیا نحوه ویژه ای برای تکفین و تدفین فوت شدگان کرونایی وجود دارد گفت: یک دستورالعمل ویژه ای از سوی وزارت بهداشت تدوین شده است و در یک شرایط کاملاً بهداشتی دفن این فوت شدگان انجام می‌گیرد.

خال ادامه داد: پس از پایان کار بهشت زهرا درهای آن بسته شده و تمام اماکن بهشت زهرا ضدعفونی می‌شود و تمامی موارد مورد نیاز رعایت می‌شود تا امنیت بهداشتی مردم و مراجعه کنندگان تأمین شود.

وی درخصوص پنجشنبه و جمعه آخر سال و حضور شهروندان برای زیارت اهل قبور گفت: ما هر ساله توصیه می‌کردیم به مردم که چه تمهیدی برای آمدن داشته باشند اما امسال توصیه ما تفاوت پیدا کرده است.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا افزود: امسال من از همه خواهش می‌کنم به دلیل این بحران زیارت اهل قبور را برای آخر سال انجام ندهند و اجازه بدهند در وقت دیگری این اقدام صورت گیرد زیرا کادر پزشکی نیاز دارد که ما جلوی تکثیر این بیماری را بگیریم.

خال گفت: من از مردم می‌خواهم فقط برای دفن اموات در این ایام به بهشت زهرا بیایند و زیارت اهل قبور را به زمان دیگری موکول کنند.

وی همچنین به مصوبه استانداری تهران اشاره کرد و گفت: براساس مصوبه چند ساعت قبل استانداری تهران مراسم پنجشنبه و جمعه آخر سال در آرامستانها و گلزارها برگزار نخواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند