کدخبر: ۳۲۹۱۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ورود غیر بومی به کرمان هم ممنوع شد

ورود غیر بومی به کرمان هم ممنوع شد

اقتصادنیوز : استاندار کرمان از ممنوعیت ورود افراد غیربومی تا اطلاع ثانوی به استان کرمان خبر داد و گفت: از ورود خودروهای با پلاک استان های آلوده جلوگیری شده و برگشت داده می شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، محمد جواد فدایی استاندار کرمان درجلسه فوق العاده ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به مصوبات این ستاد اظهار کرد: در بحث اطلاع رسانی عمومی به مردم با ماشین‌های بلندگو دار که مصوبه جلسه قبل بود قرار شد کارگروهی متشکل از دانشگاه علوم پزشکی، سازمان تبلیغات و صدا و سیما در این زمینه برنامه ریزی کند.

وی با اشاره به اهمیت کنترل ورودی‌های استان تصریح کرد: طبق مصوبات ستاد ورود افراد غیربومی تا اطلاع ثانوی به استان کرمان ممنوع شد که این موضوع در خروجی استان یزد با پلاکارد اعلام می‌شود و همچنین قرار شد از ورود خودروهای با پلاک استان‌های آلوده از جمله مازندران، قم و گیلان به استان جلوگیری شده و برگشت داده شوند.

استاندار کرمان اضافه کرد: موارد مشکوک کنترل شده در ورودی‌های استان قرار شد با هزینه‌های خودشان قرنطینه شوند و رعایت این مصوبه در ورودی شهرستان انار به دلیل ورودی از استان‌های شمالی کشور، خیلی قاطع خواهد بود.

فدایی با اشاره به کنترل ورودی مسافر به استان کرمان گفت: ستاد مصوب کرد تا به پایانه‌های مسافربری دستور داده شود که حرکت اتوبوس از استان‌های آلوده به ویژه مازندران، گیلان، قم و اصفهان به استان کرمان تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شود و ورودی‌های فرودگاه و راه آهن باید با دقت و شدت بیشتری کنترل شود.

وی با اشاره به تمهید امکانات درمانی برای مقابله با ویروس کرونا در استان تصریح کرد: بیمارستان افضلی پور به عنوان مرکز اصلی بستری بیماران کرونا در نظر گرفته شده است که خوشبختانه فعلاً حدود ۱۰۰ تخت آن تاکنون اشغال شده است.

وی اضافه کرد: بیمارستان پیامبر اعظم (ص) با ۳۰ تخت، بیمارستان فاطمه الزهرا (س) با ۱۲۰ تخت، بیمارستان الزهرا (س) وابسته به خیریه سجادیه با ۱۰۰ تخت به عنوان بیمارستان‌های پشتیبان در نظر گرفته شده است.

استاندار کرمان با تأکید بر اهمیت دوران نقاهت در بیماران کرونایی افزود: هتل کرمان با ۱۰۰ تخت، هتل آسمان با ۸۰ تخت و مجموعه مهمانسرای امام حسین (ع) با ۸۰ تخت به عنوان مراکز نقاهتگاهی برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است.

استاندار کرمان با اشاره به اهمیت اجرای طرح غربالگری در کشور و استان گفت: اجرای طرح غربالگری از مدتی قبل در برخی از استان‌های کشور در حال اجرا است و باعث کاهش مراجعه عمومی مردم به مراکز درمانی می‌شود و در نهایت تخت‌های بیمارستانی به افراد بیمار و نیازمند اختصاص می‌یابد.

فدایی تصریح کرد: خوشبختانه وزارت بهداشت از همان روزهای نخست سایتی برای غربالگری و خودسنجی عمومی درباره میزان احتمال به ویروس کرونا و یا مشکوک بودن ابتلاء به این ویروس طراحی کرده است و امکان مناسبی است که در استان فعال شده و هم اکنون مراکزی در سطح استان برای سنجش سلامت عمومی مردم ایجاد شده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند