کدخبر: ۳۲۹۳۸۸ لینک کوتاه

اولین فرد مبتلاشده به کرونا در چین که بود؟

اقتصادنیوز: چین بالاخره موفق به شناسایی اولین فرد مبتلا به کرونا در این کشور شد و بررسی ها نشان می دهد وی در۱۷نوامبر سال گذشته به این ویروس مبتلا شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، اولین فردی که در چین به کرونا مبتلا شده یک مرد 55 ساله ساکن استان هوبه است. اما هنوز بیمار صفر یعنی عامل اصلی انتقال این بیماری در چین شناسایی نشده و همین مساله باعث شده محققان چینی در مورد نحوه شیوع بیماری مذکور به جمع بندی نرسند. 

مقامات چینی تا به امروز موفق به شناسایی حداقل 266 نفر شده اند که در سال گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده بودند و تمامی آنها به همین علت تحت مراقبت های درمانی قرار گرفتند. درک این مساله که افراد یادشده به ویروس جدیدی مبتلا شده اند تا اواخر دسامبر به طول انجامید.

محققان چینی در تلاش هستند تا الگوی انتشار ویروس کرونا را در مراحل اولیه شکل گیری به دقت ترسیم کنند تا بالاخره مشخص شود ویروس یادشده چگونه به انسان ها منتقل شده است. 

پس از ابتلای اولین نفر به کرونا در 17 دسامبر هر روز یک تا پنج مورد ابتلای جدید به این بیماری رخ داد و تا 15 دسامبر تعداد کل مبتلایان به 27 نفر رسید و سرانجام تا 20 دسامبر این رقم به 60 نفر افزایش یافت. در 27 دسامبر که پزشکی در استان هوبی شناسایی ویروس کرونا را به مقامات چینی گزارش داد تعداد مبتلایان از 180 نفر گذشته بود. در آخرین روز سال 2019 این رقم به 266 نفر و در اولین روز سال 2020 به 381 نفر رسید.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند