پیش‌بینی روند ابتلا به کرونا؛ اوج شیوع کی خواهد بود؟

کدخبر: 329533
اقتصادنیوز: در یک سناریوی واقع‌بینانه، اوج شیوع این بیماری در اواسط فروردین‌ماه ۱۳۹۹ رخ خواهد داد و تعداد مبتلایان در آن زمان به بیش از ۹۰هزار نفرخواهد رسید.

به گزارش اقتصادنیوز، بنابر گزارش کارشناسی «تحلیل و پیش‌بینی روند مبتلایان به کرونا ویروس در ایران» که به‌تازگی در خروجی سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات قرار گرفته است، در یک سناریوی واقع‌بینانه، اوج شیوع این بیماری در اواسط فروردین‌ماه ۱۳۹۹ رخ خواهد داد و تعداد مبتلایان در آن زمان به بیش از ۹۰هزار نفرخواهد رسید.

در این گزارش تحلیلی که از سوی شورای پژوهشی اتاق بازرگانی شیراز تهیه و به‌منظور انتشار عمومی در اختیار دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات قرار داده شده است، ضمن ارائه آمار روزانه روند شیوع ویروس در چین و خارج از چین، به نکات قابل‌توجهی از وضعیت این بیماری در کشور پرداخته است.

در این گزارش، پس از تشریح روند گسترش بیماری، به پیش‌بینی حداکثر گسترش و نقطه اوج شیوع ویروس در ایران بر اساس ۴سناریوی بسیار خوش‌بینانه، خوش‌بینانه، بدبینانه و واقع‌بینانه پرداخته شده است و در پایان ضمن ارائه توصیه‌هایی برای شکستن چرخه انتقال ویروس و رسیدن سریع‌تر به نقطه اوج شیوع، بر جدی گرفتن برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری ازطرف مسئولین و بروز رفتار مسئولانه از سوی مردم تاکید شده است.

شایان ذکر است: کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با هدف ارتقای سلامت عمومی جامعه و با تاکید بر اهمیت اصالت اطلاعات در شرایط شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور، کلیه آیین نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، آمارها، بخشنامه‌ها و مصوبات مرتبط با مقابله عمومی با شیوع این بیماری فراگیر را به‌صورت متمرکز در سامانه منتشر می‌کند.

کلیه اطلاعیه‌ها و دستورالعمل‌های صادره از وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت نفت، ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی شیراز، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، بیمه رازی و… ازجمله اطلاعاتی است که تاکنون در بخش ویژه اطلاع‌رسانی درباره شیوع ویروس جدید کورونا در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ثبت شده است.

بنابر اعلام دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، مردم می‌توانند برای اطلاع از آخرین مصوبات و دستورالعمل‌های دستگاه‌های مختلف کشور در رابطه با بیماری کرونا به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به نشانی الکترونیکی foia.iran.gov.ir مراجعه کنند.

تیتر یک
  • حقوقی های بازار سهام از پس خرس ها بر می آیند؟

    اقتصادنیوز: دیروز در شرایطی که شاخص هم‌وزن بیش از ۵ هزار واحد سقوط کرد حقوقی‌ها توانستند شاخص را سبزپوش نگه دارند، آیا…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید