کدخبر: ۳۲۹۵۵۴ لینک کوتاه

کرونا در جهان؛ مراسم عید پاک و نیایش‌های واتیکان بدون حضور مومنان برگزار می‌شود

اقتصادنیوز: ویروس جدید کرونا تاکنون جان ۵۸۳۹ نفر را در سراسر جهان گرفته است. آخرین آمارها نشان می دهد که تاکنون بیش از ۱۵۱ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده اند. بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت قاره اروپا اکنون به کانون اصلی شیوع ویروس جدید کرونا تبدیل شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز، واتیکان اعلام کرد امسال تمام مراسم عید پاک که از اصلی‌ترین مناسبت‌های مسیحیان جهان است بدون حضور مومنان برگزار خواهد شد. همزمان کلیسای کاتولیک اعلام کرد از این پس برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا مراسم عشای ربانی معمول پاپ، بدون حضور فیزیکی پیروان برگزار می‌شود. قرار است این مراسم از طریق اینترنت و به‌شکل مستقیم برای کاتولیک‌ها بخش شود. این محدودیت دست‌کم تا ۱۲ آوریل (حدود یک ماه دیگر پابرجا خواهد بود.

ایتالیا پس از چین بیشتیرین شمار آمار قربانیان ویروس کرونا را در جهان دارد. تا شامگاه شنبه دولت این کشور از مرگ ۱۴۴۱ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ خبر داد. بیش از ۲۱هزار نفر در ایتالیا به این بیماری دچار شده اند. نهادهای بهداشتی این کشور تنها در فاصله روزهای جمعه تا شنبه ۳۵۰۰ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند