کدخبر: ۳۲۹۵۹۳ لینک کوتاه

بهبودیافتگان تا چه زمانی ناقل کروناویروس‌ هستند؟

اقتصادنیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از ترخیص ۱۳۵ مبتلای قطعی کروناویروس در این شهرستان خبر داد و گفت: این بیماران که جواب تست آنها مثبت اعلام شده بود، بهبودی خود را بازیافته و ترخیص شدند.

به گزارش اقتصادنیوز دکتر رضا چمن در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: این افراد بهبودیافته باید همچنان در منزل، ارتباطات خود با افراد دیگر را محدود کنند.

این متخصص همه گیری تصریح کرد: بیمارانی که پس از بهبودی مرخص شدند، همچنان ناقل ویروس بوده و بین یک هفته تا 10 روز بعد از بهبودی و حتی از بین رفتن علائم خاص این بیماری، احتمال انتقال و سرایت این ویروس نوپدید به دیگران وجود دارد.

وی با بیان اینکه تا یک هفته بعد از بهبودی امکان انتقال کروناویروس از فرد بهبود یافته به افراد سالم وجود دارد افزود: توصیه اکید ما به بهبودیافتگان این است که حتما در یک اتاق مانده و ارتباط با دیگر اعضای خانواده را محدود کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: حتی بعد از رفع علائم بالینی ابتلا به کووید 2019 ممکن است که فرد بهبودیافته ناقل ویروس بوده و زمینه ابتلای دیگر افراد را فراهم کند لذا توصیه ما ادامه قرنطینه حداقل به مدت یک هفته تا 10 روز پس از ترخیص است.

دکتر چمن با اشاره به دریافت آزمایش221 نفر از بیماران تحت پوشش این دانشگاه گفت: بیمارستان امام حسین شاهرود هیچ مشکلی برای پذیرش بیماران احتمالی ندارد.

وی بر ضرورت تداوم پویش در خانه بمانیم تاکید کرد و گفت: خوشبختانه طی روزهای اخیر عموم شهروندان توصیه‌ها را جدی‌تر گرفته و حضور مردم در اماکن و معابر عمومی کاهش قابل توهی داشته که جای قدردانی دارد.

به گزارش ایسنا- سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 41 مورد جدید و قطعی ابتلا به کرونا در سطح استان سمنان طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی است و دو شهرستان شاهرود و میامی تحت پوشش علوم پزشکی شاهرود و 6 شهرستان سمنان، دامغان، مهدیشهر، سرخه آرادان و گرمسار تحت پوشش علوم پزشکی استان با مرکزیت سمنان فعالیت می کنند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند