کدخبر: ۳۲۹۷۸۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شبکه خبری العربیه گزارش داد؛

کمیابی ماسک و ضدعفونی‌کننده در فرانسه +فیلم

اقتصادنیوز؛ شبکه خبری العربیه گزارش داد شیوع ویروس کرونا در فرانسه علاوه بر آنکه سبب خالی شدن خیابان های پاریس از گردشگران و مردم شده، باعث ایجاد بحران در زمینه ماسک و مواد ضد عفونی کننده نیز شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ خبرنگار شبکه خبری «العربیه» با حضور در خیابان‌ها و داروخانه‌های پاریس اقدام به تهیه گزارشی درباره شرایط پایتخت فرانسه در زمان شیوع ویروس کرونا کرده است.

در این فیلم به وضوح خالی شدن خیابان‌های پاریس از مردم به دلیل شیوع کرونا نشان داده شده است.

 شیوع ویروس کرونا در فرانسه بحران‌های متعددی را از جمله بحران ماسک در این کشور ایجاد کرده است.

«رولا الخطیب» خبرنگار العربیه به یکی از داروخانه‌ها در پاریس مراجعه می‌‌کند و درخواست ماسک می‌کند اما فروشنده می‌گوید که موجود نبوده و فروش ماسک در فرانسه ممنوع می‌باشد.

خبرنگار از متصدی داروخانه می‌پرسد چرا فروش ماسک در فرانسه ممنوع است، که وی پاسخ می‌دهد قانون در این کشور اجازه فروش ماسک را نمی‌دهد و این قانون از سوم مارس (۱۳ اسفند) تصویب شده است.

رولا الخطیب می گوید که طی روزهای اخیر ماسک فقط به بیماران و کسانی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند داده می‌شود.

خبرنگار العربیه درخواست مواد ضدعفونی کننده و الکل نیز می‌‌کند که متصدی داروخانه می‌گوید که در حال حاضر این مواد موجود نیستند.

نکته جالب توجه در این فیلم تغییر عادت‌های مردم فرانسه پس از شیوع ویروس بوده که دریافت پول نقد توسط دستگاه انجام شده و ما بقی پول نیز توسط دستگاه پرداخت می‌شود.

با شیوع ویروس کرونا در فرانسه، مقامات این کشور تمامی مرزها و گذرگاه‌ها را تعطیل کرده و فرودگاه‌های این کشور نیز تقریبا خالی از مسافر شده اند.

بر اساس آخرین آمارها تا کنون حدود ۵ هزار و ۵۰۰ نفر در فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۱۲۷ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند