کدخبر: ۳۲۹۹۷۰ لینک کوتاه

چه بخش‌هایی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در تهران ضدعفونی می‌شوتد؟

اقتصادنیوز: رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای از تمهیدات ویژه و ضدعفونی کردن محیط فروشگاهی علاوه بر رعایت بهداشت فردی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز امیرخسروفخریان در گفت‌وگو با «ایرنا» گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای عضو این اتحادیه با ضدعفونی کردن سبدهای خرید، استفاده از دستکش‌های یک‌بار مصرف و ژل شست‌وشوی دست، علاوه بر کمک به جلوگیری از شیوع این ویروس خطرناک تلاش خود را بر ایجاد محیطی امن برای خرید مشتریان متمرکز کرده‌اند.

فخریان با اشاره به ضدعفونی کردن فروشگاه‌های بزرگ چندمنظوره چند نوبت طی روز گفت: روزانه طی چند نوبت سبدهای خرید، فضای داخلی فروشگاه‌ها، دستگاه‌های پوز، ریل‌های صندوق، مبلمان فروشگاهی و... ضدعفونی می‌شوند و از طرفی برای حفظ سلامت شهروندان و کارکنان در محل ورودی تمام شعب محلول‌های مخصوص برای ضدعفونی دست تعبیه شده است. همچنین توزیع ماسک و دستکش نیز برای کارکنان و هموطنان در نظر گرفته شده است.فروشگاه‌های زنجیره‌ای سوپرمارکتی طبق مصوبات اخیر، تمامی تجهیزات داخل فروشگاه‌ها از جمله درب یخچال‌ها، دسته ترولی‌ها(چرخ‌های خرید)، صندوق فروشگاهی و تمامی سطوح در دسترس را در طول روز و به دفعات منظم توسط همکاران خود ضدعفونی می‌کنند تا محیط امن و بهداشتی برای خرید مشتریان ایجاد شود، ضمن آنکه مشتریان به استفاده از دستکش یک‌بار مصرف توصیه می‌شوند. فخریان درخصوص فروشگاه‌های فعال در حوزه پوشاک گفت: به منظور تضمین سلامت و تاکید هرچه بیشتر بر کنترل بهداشت عمومی، اعضای فعال در رسته پوشاک دستورالعمل‌های مراقبتی و بهداشتی ویژه‌ای را درحال اجرا دارند.بر اساس تحقیقات جدید سازمان جهانی بهداشت «WHO»، گرمادهی به لباس‌ها می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر کاهش بار ویروس احتمالی داشته باشد. با این دستورالعمل‌ مراقبتی، شرایط پرو و تعویض لباس‌ها به حالت اولیه باز گردانده شد. وی تصریح کرد: مدیران‌عامل این فروشگاه‌ها با حضور درمراکز عرضه تحت پوشش خود، عرضه بهداشتی اقلام ضروری به مردم را به‌طور مستقیم رصد می‌کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند