رهبر کره شمالی پس از سه هفته آفتابی شد+عکس

کدخبر: 329972
اقتصادنیوز: رهبر کره شمالی پس از سه هفته غیب در رسانه‌ها که شایعه دوری از پایتخت از بیم شیوع کرونا را تقویت کرده بود، در مراسم کلنگ‌زنی یک بیمارستان در پیونگ‌یانگ حاضر شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری یونهاپ، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی پس از حدود 3 هفته غیبت از دید عموم، در مراسم کلنگ‌زنی یک بیمارستان در پیونگ‌یانگ پایتخت این کشور حاضر شد.

FZqXkFcKRGsm

خبرگزاری رسمی کره شمالی در گزارش‌های اخیر خود گفته بود که کیم برای نظارت بر رزمایش‌های نظامی به سواحل شرقی کشور رفته است؛ اما این غیبت به شایعاتی پیرامون دوری کردن او از پایتخت از بیم شیوع کرونا دامن زده بود.

کره شمالی در روز دوشنبه 19 اسفندماه یک آزمایش موشکی انجام داد که پس از آن خبرگزاری رسمی این کشور اعلام کرد که کیم شخصا بر این آزمایش نظارت داشته است.

کیم در مراسم کلنگ‌زنی بیمارستان عمومی پیونگ‌یانگ گفت: حزب ما برپا نگهداشتن سلامت عمومی را به عنوان اصل سیاسی حفظ و برجسته کردن تصویر سوسیالیسم کره‌ای و وظیفه‌ای حیاتی قرار داده است که اولویت‌دارترین تلاش‌های دولت باید در هر شرایط و محیطی در راستای آن باشد.

رهبر کره شمالی دستور داده است که این بیمارستان ظرف مدتی حدود 7 ماه ساخته و تکمیل می‌شود.

در تصاویری که از رهبر کره شمالی پس از آغاز شیوع کرونا در چین منتشر شده، او ماسک نپوشیده اما مقام‌هایی که او را همراهی می‌کنند، ماسک به صورت دارند.

اما در تصویری که از حضور امروز او در مراسم کلنگ‌زنی بیمارستان عمومی پیونگ‌یانگ توسط خبرگزاری مرکزی کره شمالی منتشر شد، کیم و مقام‌های همراهش هیچ یک ماسک ندارند، اما کارگران ماسک بر دهان دارند.

تاکنون هیچ آمار رسمی از مبتلایان به کرونا یا فوت ناشی از این ویروس توسط دولت این کشور منتشر نشده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما