کدخبر: ۳۳۰۰۴۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
انگلیس در حال فشار به آمریکا برای تسهیل تحریم‌ها علیه ایران است

انگلیس در حال فشار به آمریکا برای تسهیل تحریم‌ها علیه ایران است

اقتصادنیوز: یک نشریه انگلیسی با انتشار گزارشی از فشار دولت لندن بر آمریکا برای تسهیل و کاهش تحریم‌ها علیه ایران همزمان با شیوع کرونا خبر داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نشریه گاردین در گزارشی از فشار دولت لندن بر واشنگتن برای کاهش و تسهیل تحریم‌های ضدایرانی خبر داده است.

گاردین در این ارتباط مدعی شده است که بریتانیا در حال فشار به آمریکا برای کاهش و تسهیل تحریم‌ها علیه ایران در راستای کمک به این کشور برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا است.

در این گزارش همچنین به آمارها درباره مبتلایان به ویروس کرونا و اقدامات دولت ایران پرداخته شده و در ادامه از سناریوهای شبیه سازی شده در دانشگاه صنعتی شریف درباره احتمالات آتی شیوع کرونا در ایران براساس مدل ریاضی اشاره شده است.

به گفته گاردین، اگرچه دولت ترامپ اعلام کرده که اقلام بشردوستانه از طریق کانال سوئیسی قابل دسترس برای ایران خواهد بود، اما مقامات لندن نگران هستند که درگیری در پیچ و خم‌ها و پیش شرط‌های اعلام شده برای استفاده از این کانال مالی در عمل آن را بی استفاده و این کانال را بی اثر کند.

گزارش گاردین همزمان با آن منتشر شده که وزارت خارجه آمریکا از اعمال دور جدیدی از تحریم‌ها علیه ایران خبر داده است.

اعلام این تحریم‌ها همزمان با بحران شیوع جهانی کرونا، انتقادات گسترده‌ای را به همراه داشته است.

از جمله روز گذشته، نخست وزیر پاکستان خواستار لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران به دلیل شیوع کرونا شده بود و امروز نیز، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین اعمال تحریم‌های ضدایرانی جدید آمریکا همزمان با شیوع کرونا را غیراخلاقی عنوان کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند