کدخبر: ۳۳۰۰۴۴ لینک کوتاه

شرکت ۲۲.۵ میلیون نفر در طرح غربالگری ویروس کرونا در کشور

اقتصادنیوز: معاون وزیر بهداشت از شرکت ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ایرانی در طرح ملی غربالگری ویروس کرونا خبر داد و گفت: از این تعداد یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در صف پیگیری قرار گرفته اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، علیرضا رئیسی عصر چهارشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس با رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به ویژه استان با اشاره به آخرین وضعیت کووید ۱۹ در کشور و اقدامات انجام شده در این زمینه، اظهار کرد: در زمینه اجرای طرح ملی غربالگری ویروس کرونا پیشرفت‌های خوبی شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه در مجموع تاکنون ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این طرح شرکت کرده‌اند، افزود: از این تعداد یک میلیون ۵۰۰ هزار نفر در صف پیگیری قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی باید افرادی که نیازمند پیگیری فوری هستند را طی ۲۴ ساعت و افراد نیازمند پیگیری طی ۴۸ ساعت پایش کنند، افزود: سپاه و بسیج همکاری‌های خوبی در این زمینه با وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام داده‌اند البته به رغم اعلام آمادگی سپاه در زمینه ظرفیت ایجاد ۱۰۰۰ درمانگاه هنوز برخی دانشگاه‌ها اقدامات لازم را انجام نداده‌اند.

وی با بیان اینکه متأسفانه هنوز در برخی استان‌ها مردم ویروس کرونا را جدی نگرفته‌اند، ادامه داد: دادستان کل، دادستان‌های سراسر کشور را بر همراهی و هماهنگی با دانشگاه‌های علوم پزشکی مکلف کرده بنابراین اگر در سطح هر استانی قهوه‌خانه‌ای باز باشد از قصورات دانشگاه علوم پزشکی است.

رئیسی با تأکید بر ضرورت بکارگیری همه امکانات برای کنترل این ویروس طی ۱۵ روز آینده، افزود: دو هفته آینده بهترین فرصت برای کنترل این ویروس خواهد بود در غیر این صورت این وضعیت تا دو ماه آینده نیز ادامه دار بوده و تلفات سنگینی نیز به دنبال خواهد داشت.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به تصمیمات جدید ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: بنا بر درخواست وزیر بهداشت از رئیس‌جمهور مقرر شده طی چهار سطح در استان‌های درگیر از جمله مراکز استان‌ها، بازار، مجموعه‌های ورزشی، فرهنگی و تفریحی جز مراکز عرضه ملزومات اساسی تعطیل شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند