کدخبر: ۳۳۰۱۱۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
امیدوارم نوروز وقفه‌ای خجسته برای آرامش فراهم سازد

دبیرکل سازمان ملل:

امیدوارم نوروز وقفه‌ای خجسته برای آرامش فراهم سازد

اقتصادنیوز: هر ساله نمایندگی‌های ۱۲ کشور حوزه نوروز، برنامه‌ای ویژه تدارک می‌دیدند که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونای جدید، تعطیل شد. مجید تخت روانچی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران به نیابت از این ۱۲ کشور، در نامه‌ای به دبیرکل، لغو این برنامه را اطلاع رسانی کرده و خواستار ارسال پیام شده است.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از ایرنا دبیرکل سازمان ملل متحد در پاسخ به نامه سفیر ایران گفت: امسال نوروز برای بسیاری با اندوه و اضطراب کووید-۱۹ همراه شده است اما امیدوارم این روز، وقفه‌ای خجسته برای آرامش فراهم سازد.

آنتونیو گوترش روز پنجشنبه در پیامی به مناسبت سال جدید شمسی، افزود: نوروز را همه ساله به عنوان آغازی جدید به شمار آورده و تجدید حیات طبیعت و اولین روز بهار را جشن می‌گیریم.

وی ادامه داد: امسال، نوروز برای بسیاری با اندوه و اضطراب همراه شده و ویروس کرونا بر سرتاسر جهان ازجمله مناطقی که این مراسم باستانی را گرامی می‌دارند، سایه افکنده است. دبیرکل سازمان ملل متحد اضافه کرد: من مراتب تسلیت عمیق خود را به کسانی که عزیزان خود را از دست داده‌اند اعلام می دارم و بهترین آرزوهایم را به همه‌ی آنهایی که مبتلا هستند تقدیم می‌کنم.

گوترش تاکید کرد: امیدوارم مراسم نوروز، وقفه‌ای خجسته برای آرامش و زمانی برای دیدار با نزدیکان، لذت بردن از زیبایی تغییر فصل‌ها و یادآوری و گرامی داشت میراث بشری مشترکمان فراهم آورد.

وی با بیان اینکه «نوروز، آغازی مجدد است»، اظهار کرد: همانگونه که شما فرارسیدن آن را با افروختن آتش، پختن غذاهای مخصوص، رویش سبزه و سایر آیین‌ها گرامی می‌دارید امیدوارم به حس مشترک دوستی و هماهنگی با طبیعت دست یابید. برایتان نوروزی توام با شادی، تندرستی، آرامش و بهروزی آرزومندم.

هر ساله نمایندگی‌های ۱۲ کشور حوزه نوروز، برنامه‌ای ویژه تدارک می‌دیدند که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونای جدید، تعطیل شد.

مجید تخت روانچی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران به نیابت از این ۱۲ کشور، در نامه‌ای به دبیرکل، لغو این برنامه را اطلاع رسانی کرده و خواستار ارسال پیام شده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند