کدخبر: ۳۳۰۱۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نتایج آخرین نظرسنجی‌ها؛ احتمال پیروزی بایدن یا سندرز بر ترامپ چند درصد است؟

اقتصادنیوز: نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می‌دهد که «اگر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امروز برگزار شود» «جو بایدن» و «برنی سندرز» دو نامزد حزب دموکرات می‌توانند «دونالد ترامپ» را شکست دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تارنمای هیل، نتایج نظرسنجی مشترک نشریه اکونومیست و موسسه «یوگاو» نشان می‌دهد ۴۸ درصد از کسانی که برای شرکت در انتخابات آتی ریاست جمهوری ثبت نام کرده‌اند، در رقابت نهایی بایدن معاون سابق رییس جمهوری آمریکا و ترامپ به بایدن رای خواهند داد.

همچنین ۴۱ درصد نیز به ترامپ رای داده و ۴ درصد نیز رای خود را به نامزد «دیگری» خواهند داد.
دو درصد دیگر از رای‌دهندگان گفته‌اند که اگر رقابت نهایی میان ترامپ و بایدن باشد در انتخابات شرکت نخواهند کرد و پنج درصد نیز اعلام کرده‌اند که هنوز در این باره تصمیم‌گیری نکرده‌اند.

از سوی دیگر، ۴۸ درصد از رای‌دهندگان اعلام کردند که اگر رقابت نهایی میان برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت و ترامپ باشد، به سندرز رای می‌دهند. 
چهل و یک درصد از رای‌دهندگان هم گفتند که در این رقابت به ترامپ رای خواهند داد.

همچنین سه درصد از رای‌دهندگان گفتند که در رقابت نهایی میان سندرز و ترامپ به نامزد «دیگری» غیر از این دو رای می‌دهند. دو درصد نیز اعلام کردند که در این مبارزه انتخاباتی رای نخواهند داد و ۶ درصد نیز گفتند که هنوز در این مورد تصمیمی نگرفته‌اند.
اما در این نظرسنجی هنگامی که از مشارکت‌کنندگان پرسیده شد که «فکر می‌کنید چه کسی برنده انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ خواهد شد؟» ۴۹ درصد گفتند نامزد نهایی حزب دموکرات و ۵۱ درصد نیز گفتند که ترامپ برنده انتخابات خواهد شد.
این نظرسنجی از ۱۵ تا ۱۷ مارس (۲۵ تا ۲۷ اسفند ۹۸) و با مشارکت یک هزار و ۱۲۹ رای‌دهنده برگزار شد.
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر ۲۰۲۰ (سه‌شنبه ۱۳ آبان ۹۹) برگزار خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند